chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві закривають єдину в Україні клініку для хворих на СНІД

21 березня 2012 о 17:25

Клініка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, розташована біля Києво-Печерської лаври, де лікуються пацієнти з діагнозом ВІЛ/СНІД та вірусні гепатити, вже найближчим часом остаточно випише всіх хворих.

Клініку вирішено перенести на околицю Києва до будівлі, що потребує капітального ремонту, а медперсонал до закінчення ремонту тимчасово працевлаштують у різні київські лікарні.

Про це йдеться в документах, оприлюднених міжнародною громадською організацією «Антивірус».

Зокрема, у постанові Національної академії медичних наук України від 13 березня 2012 року мова йде про виконання доручення Кабміну про виселення з Києво-Печерської лаври суб'єктів господарювання, діяльність яких не пов'язана з діяльністю монастиря та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

У постанові НАМН України йдеться про переселення клініки ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України» з території Києво-Печерської лаври за адресою: Київ, вул. Галицька, 4 (район Виноградар — ред.).

Згідно з документом, «бюро президії Національної академії медичних наук України прийняло постанову протягом двох тижнів виписати і надалі не проводити госпіталізацію хворих у відділення вірусних гепатитів і нейроінфекцій клініки Інституту, а за необхідності — перевести хворих до установ охорони здоров'я Києва».

«За результатами розгляду пропозицій МОЗ Україні відділення СНІДу з палатою інтенсивної терапії розмістити на базі клінічної лікарні нафтопереробної промисловості МОЗ до 20 травня 2012 року», — сказано в документі.

У постанові дається доручення директору Інституту ім. Громашевського Віктору Марієвському не допустити звільнення або скорочення працівників відділення вірусних гепатитів і нейроінфекцій клініки на період капітального ремонту приміщень за адресою: Київ, вул. Галицька, 4.

Також буде розглянуто пропозицію Головного управління охорони здоров'я Київської міськоїадміністрації «щодо тимчасового працевлаштування працівників відділень вірусних гепатитів та нейроінфекцій клініки Інституту в лікувально-профілактичних закладах м. Києва».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути