chrome firefox opera safari iexplorer

Українська Вікіпедія закликає долучитися до покращення статей

10 березня 2012 о 10:32

Як вже повідомлялося, на початку березня 2012 року українська Вікіпедія вийшла на 5-те місце за показником якості «Списку статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях» серед 284 мовних розділів цієї он-лайн-енциклопедії, обійшовши при цьому росіян та іспанців.

Російські вікіпедисти відреагували на це миттєво, кинувши виклик українським вікіпедистам та оголосивши мобілізацію ресурсів у справі покращення статей з цього списку російською мовою. Редактори україномовної Вікіпедії цей виклик прийняли, і оголосили Третій «Місячник з покращення необхідних статей».

У цьому зв’язку українські вікіпедисти звертаються до всіх небайдужих із закликом долучитися до «Місячника з покращення  необхідних статей» в україномовному розділі Вікіпедії. Це зробити можна попередньо зареєструвавшись у Вікіпедії та перейшовши на сторінку місячника.

До «Списку статей, які повинні бути в усіх Вікіпедіях», розробленого «Фондом Вікімедіа», входить 1 000 статей з галузі загальних знань. Він використовується для підрахунку своєрідного «рейтингу Вікіпедій», який оновлюється один раз на місяць і відображає наявність та розмір статей із цього списку.

Наголошуємо, що у Вікіпедії діє низка правил та порад, з якими Ви можете ознайомитись у Довідці. Зауважте, що у Вікіпедії завжди необхідно дотримуватись енциклопедичного стилю, посилатись на джерела, уникати суджень, що порушують нейтральну точку зору та уникати порушення авторського права.

Долучіться до справи покращення статей, які повинні бути в усіх Вікіпедіях українською мовою. Зробіть свій внесок до розбудови якісного українського культурного продукту!

Довідка

Українська Вікіпедія займає 13-те місце за кількістю статей серед 284 мовних розділів цієї онлайн-енциклопедії, в ній налічується більше 373 тисяч статей, а кількість зареєстрованих користувачів, які протягом останнього місяця зробили щонайменше одне редагування складає трохи більше 2 тисяч.

Вікіпедія – виключно волонтерський проект, долучитись до редагування якого може кожен користувач, який має доступ до інтернету. Технічним забезпеченням роботи Вікіпедії та низки інших енциклопедичних вікіпроектів займається «Фонд Вікімедіа», регіональним представництвом якого є громадська організація «Вікімедіа Україна», завданням якої є популяризація Вікіпедії та залучення вільних знань до неї.

Завдяки скоординованих зусиллям учасників спеціальний вікіпроект, який покликаний покращувати статті зі «Списку 1000 необхідних статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях» українська Вікіпедія протягом останнього року перемістилася з 11 на 5 місце за рейтингом якості 1000 необхідних статей.

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути