chrome firefox opera safari iexplorer

Українські вчені заявляють про сенсаційну знахідку

07 березня 2012 о 10:03
Історики Павлоградського історико-краєзнавчого музею кажуть, що отримали унікальний експонат – шматок гірської породи, піднятої з вугільної шахти, в який вріс скелет малюка птеродактиля.

Скелету малюка літаючого ящера близько 300 млн років, пише газета «Сегодня».

На поверхні каменя чітко видно тільце з довгими лапками і хвостиком.

«Через збільшувальне скло дуже добре видно подовжені передні лапки з нігтиками. І помітний хвостик хрящевидний. А поруч – закам’яніла гілочка папороті», — розповіла виданню директор музею Тетяна Ведмідь.

Маленький розмір можливого птеродактиля історики пояснюють тим, що літаючі ящери народжувалися невеликими.

«У деяких видів яйця були навіть менші курячих. Коли дитинчата вилуплюються з яєць, вони були в такому скорченому положенні і дуже дрібні. Це вже потім вони виростали до п'яти і більше метрів», — пояснила директор музею.

За попередніми підрахунками краєзнавців, вік знахідки сягає 300 млн років.

Слід зауважити, що до цих пір вважається, що птеродактилі взагалі не проживали на території сучасної України.

Втім, київські фахівці, яким «Сегодня» показала фото знахідки, вважають, що це останки тварин, правда, морських.

«Обидва об'єкти — швидше за все, залишки морської лілії (тварини такі). Вони, як і хребетні, мали внутрішній скелет. Знахідка дуже рідкісна, хоча й не така сенсаційна, як птеродактиль. Збереження зразків чудове, і обов'язково потрібна експертиза», — розповіла асистент кафедри загальної та історичної геології Київського національного університету ім. Т. Шевченка Лілія Попова.

У свою чергу павлоградські історики зараз готують експонат до експертизи.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути