chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні нагородили кращі документальні фільми світу

29 березня 2012 о 11:41
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив переможців.

Нагадаємо, що цього року на фестивалі Docudays UA фільми змагались у трьох конкурсах – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО.

Головний приз конкурсу Docu/Життя отримав фільм «Аргентинський урок» режисера Войцеха Староня (Польща).

 Кадр з фільму «Аргентинський урок»

Спеціальна відзнака «За оптимізм» — фільм «Золота осінь» режисера Яна Тенхавена (Німеччина).

Спеціальна відзнака «За надзвичайні характери» – фільм «Про гангстерів» режисера Тебого Едкінса (Німеччина).

Переможців Docu/Життя визначало журі у складі письменника Івана Малковича (Україна), кінодокументаліста Марини Разбєжкіної (Росія) та програмера МКФ документального кіно в Марселі Ніколя Феодороффа (Франція).

У конкурсі Docu/Право перемогу здобув фільм "Тілом та душею" режисера Матьє Брона.

Кадр з фільму Тілом та душею

Спеціальна відзнака «За високу художність, тонкий гумор та зворушливість історії стосунків між героями — представниками різних поколінь» — фільм «Життя у фотокадрах» режисерки Тамар Таль (Ізраїль).

Спеціальна відзнака «За художню силу та громадянську відвагу у дослідженні протестного руху у сучасній Росії» — фільм «Завтра» режисера Андрєя Ґрязєва (Росія).

Журі Docu/Право — правозахисник Лідія Тополевська (Україна), фотограф Богдан Голомічек (Чехія), редактор сайту «Телекритика» Наталія Лігачова (Україна).

Переможцем Docu/Коротко стала стрічка «Коли ми станемо щасливими» польського режисера Павела Височанські.

Кадр з фільму «Коли ми станемо щасливими»

Спеціальну відзнаку «За сміливість й неочікуваність розповіді про те, як світова історія відображається у долі звичайної людини» отримав фільм «Хроніка Олдріха С.» режисера Рудольфа Шміда (Чехія).

Спеціальна відзнака «За людяність і безстрашність підходу режисера до теми прощання людини з життям» — фільм «Останній акорд» («Outro») режисерки Юлії Панасенко (Росія).

Переможців у номінації Docu/Коротко визначало журі — директор Краківського кінофестивалю Кшиштоф Гієрат (Польща), продюсерка Ілона Бічевська (Латвія); режисер, cценарист Валерій Балаян (Україна).

Спеціальна відзнака «За боротьбу із самотністю» – фільм «Рамін» режисера Аудріус Стоніс.

Спеціальний приз від Національної спілки кінематографістів України отримав фільм «Як у тебе справи, Рудольфе Мінг?» режисера Робертса Рубінса (Латвія).

Премію імені Андрія Матросова від команди Docudays UA, яка традиційно відзначила фільм, у якому побачила найбільше любові, отримав  фільм «Останній акорд» («Outro»).

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувся з 23 до 29 березня 2012 року у столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі 19).

21 листопада

Інші дати
Собор архистратига Михаїла
Архистратиг Михаїл є небесним покровителем Києва і зображений на його гербі. До 1917 року саме день Собору Архангела Михаїла святкувався як день міста Києва.
Розгорнути
Народився Петро Лубенський (Афонський)
(1907, Росія – 2003) – український драматург, кіносценарист. Автор п»єс «Нескорена полтавчанка», «Пісня над Бугом», «Соколята», сценарію до кінофільму «Королева бензоколонки».
Розгорнути