chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні нагородили кращі документальні фільми світу

29 березня 2012 о 11:41
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив переможців.

Нагадаємо, що цього року на фестивалі Docudays UA фільми змагались у трьох конкурсах – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО.

Головний приз конкурсу Docu/Життя отримав фільм «Аргентинський урок» режисера Войцеха Староня (Польща).

 Кадр з фільму «Аргентинський урок»

Спеціальна відзнака «За оптимізм» — фільм «Золота осінь» режисера Яна Тенхавена (Німеччина).

Спеціальна відзнака «За надзвичайні характери» – фільм «Про гангстерів» режисера Тебого Едкінса (Німеччина).

Переможців Docu/Життя визначало журі у складі письменника Івана Малковича (Україна), кінодокументаліста Марини Разбєжкіної (Росія) та програмера МКФ документального кіно в Марселі Ніколя Феодороффа (Франція).

У конкурсі Docu/Право перемогу здобув фільм "Тілом та душею" режисера Матьє Брона.

Кадр з фільму Тілом та душею

Спеціальна відзнака «За високу художність, тонкий гумор та зворушливість історії стосунків між героями — представниками різних поколінь» — фільм «Життя у фотокадрах» режисерки Тамар Таль (Ізраїль).

Спеціальна відзнака «За художню силу та громадянську відвагу у дослідженні протестного руху у сучасній Росії» — фільм «Завтра» режисера Андрєя Ґрязєва (Росія).

Журі Docu/Право — правозахисник Лідія Тополевська (Україна), фотограф Богдан Голомічек (Чехія), редактор сайту «Телекритика» Наталія Лігачова (Україна).

Переможцем Docu/Коротко стала стрічка «Коли ми станемо щасливими» польського режисера Павела Височанські.

Кадр з фільму «Коли ми станемо щасливими»

Спеціальну відзнаку «За сміливість й неочікуваність розповіді про те, як світова історія відображається у долі звичайної людини» отримав фільм «Хроніка Олдріха С.» режисера Рудольфа Шміда (Чехія).

Спеціальна відзнака «За людяність і безстрашність підходу режисера до теми прощання людини з життям» — фільм «Останній акорд» («Outro») режисерки Юлії Панасенко (Росія).

Переможців у номінації Docu/Коротко визначало журі — директор Краківського кінофестивалю Кшиштоф Гієрат (Польща), продюсерка Ілона Бічевська (Латвія); режисер, cценарист Валерій Балаян (Україна).

Спеціальна відзнака «За боротьбу із самотністю» – фільм «Рамін» режисера Аудріус Стоніс.

Спеціальний приз від Національної спілки кінематографістів України отримав фільм «Як у тебе справи, Рудольфе Мінг?» режисера Робертса Рубінса (Латвія).

Премію імені Андрія Матросова від команди Docudays UA, яка традиційно відзначила фільм, у якому побачила найбільше любові, отримав  фільм «Останній акорд» («Outro»).

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувся з 23 до 29 березня 2012 року у столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі 19).

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути