chrome firefox opera safari iexplorer

За останні 10 років кількість абортів в Україні зменшилась у 6 разів

14 березня 2012 о 09:55

В Україні створена потужна служба планування сім’ї, завдяки чіткій організації діяльності якої вдалося суттєво вплинути на зниження кількості абортів в країні. За останні десять років кількість абортів в Україні зменшилась у 6 разів.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Якщо в 90-х роках цим методом намагались регулювати кількість дітей в сім’ї близько 1 млн жінок, то у 2011 р. було здійснено 156 193 аборти. На тлі стабільної тенденції до зменшення кількості абортів відбуваються позитивні зміни у зменшенні кількості також позалікарняних абортів, що свідчить про наявну доступність до цієї послуги в закладах охорони здоров’я.

Окрім того, як свідчать статистичні данні, динаміка частоти реєстрації абортів та пологів в Україні носить позитивний характер – на фоні зниження частоти абортів у жінок репродуктивного віку, частота пологів має стійку тенденцію до зростання. Починаючи з 2001 року частота пологів стала перевищувати частоту абортів, в 2011 році кількість пологів становила 492 218, кількість абортів – 156 193, з них небажана вагітність (аборти легальні за бажанням жінки, кримінальні) – 101 212.

Вирішення проблеми штучного переривання вагітності є пріоритетним напрямком діяльності не лише Міністерства охорони здоров’я, а й численних державних, громадських та релігійних організацій. Державна політика охорони здоров’я населення спрямована на профілактику небажаної вагітності, таким чином – на профілактику аборту.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі