chrome firefox opera safari iexplorer

За збирання грошей під час руху маршрутчиків штрафуватимуть на 300 гривень

06 березня 2012 о 08:57

Депутати Верховної Ради хочуть повернутись до практики «листів щастя», коли після фотофіксації порушення ПДР власнику автомобіля висилають постанову про накладення штрафу, йдеться в сюжеті ТСН. 

На стаціонарних пунктах ДАІ може додатися роботи. Карати порушників планують, не зупиняючи водіїв. Достатньо фото або відео підтвердження. Кілька років тому практика «листів щастя» не витримала численних судових оскаржень. Законодавці зайшли з іншого боку.

Якщо відбулася фіксація правопорушення, то викликається власник транспортного засобу, складається постанова, і якщо вона не оскаржується, накладається штраф, — пояснює автор законопроекту Володимир Олійник.

Якщо ваш автомобіль потрапив у об'єктив міліцейської камери, вам дається місяць на виправдання. Автовласник має з'явитися в ДАІ і повідомити про водія-порушника. Проігноруєте – гроші здеруть з господаря автівки.

Особа яка немає відношення до правопорушення, але є власником авто, не повинна нести відповідальність – це випливає не тільки із засад справедливості, але й Конституції, — запевняє адвокат Євген Огарков. Серед інших нововведень підвищення в півтора рази штрафів за деякі порушення, покарання водіїв за перевищення швидкості більше ніж на 10 км за годину.

Зачеплять новації і водіїв маршруток. За збирання грошей під час руху їх штрафуватимуть на 300 гривень. Решті водіїв теж треба бути уважнішими. Дитина в машині має сидіти у спеціальному кріслі, інакше штраф 400 гривень.

За проїзд на червоне світло, порушення правил обгону, зупинки, мобілка у руках водія – за ці та низку інших порушень штрафи зростуть удвічі. Якщо вдруге спіймають за кермом напідпитку, водійське посвідчення заберуть не на 3, а на 5 років. В разі отримання постраждалим у ДТП легкого забою, безжально штрафуватимуть, забиратимуть права і навіть кидатимуть за ґрати на 10 діб. Автори законопроекту наводять статистику — щодоби у ДТП гинуть 12 людей, більше ста отримують травми. Натомість водії зазирають у власні гаманці, чи вистачить грошей на нові дорожні побори.

Розділи: Суспільство

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути