chrome firefox opera safari iexplorer

21 липня буде Днем спортивного фаната України?

04 квітня 2012 о 10:23

У світі налічується близько 5 мільярдів уболівальників, які постійно цікавляться спортивними подіями. Найактивніші з них – футбольні фани, готові слідувати за улюбленою командою в будь-якій точці світу, підтримувати її з трибун, надихати на переможні голи.

Не менш віддані – олімпійські вболівальники. І у цієї величезної армії фанів, від підтримки яких залежить дух перемоги спортсменів і навіть престиж країни, досі немає свого, так би мовити, «професійного» свята.

Виправити помилку вирішили українські фанати з числа зірок.

«У нас з’явилася ідея гарного починання, абсолютно нового свята – Дня фаната, – коментує свою ідею Олександр «Фоззі» Сидоренко, фронтмен гурту ТНМК і капітан зоряної футбольної команди «Маестро». – Цього літа вся Україна житиме спортом. Нам чекає «Євро-2012», потім – Олімпіада в Лондоні. І я вирішив об’єднати всіх фанатів країни, показати: є те, що їх споріднює. Зараз планую зв’язуватися з уболівальниками, розповім про майбутню подію. Запрошуватиму, в першу чергу, футбольних фанатів – цей вид спорту в Україні найбільш популярний».

21 липня – дата, яка увійде в календарі як День фаната України і обіцяє стати знаковою подією не тільки в нашій країні, але і в світі.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути