chrome firefox opera safari iexplorer

До Великодня у Києві відкриється виставка авторської писанки

09 квітня 2012 о 16:35

Напередодні світлого свята Пасхи у столиці відкриється великодня виставка авторської писанки Христини Гевко.

10 квітня о 16:30 кияни та гості міста зможуть потрапити на її відкриття в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара».

Христина Гевко народилася у місті Золочів на Львівщині. Писанкарство, якому її навчила мама, ще змалку стало сімейною традицією та переросло в постійне захоплення, можливість висловлюватися оригінально і творчо.

За роки навчання Христини у Києво-Могилянській академії писанкарство стало для неї не лише художнім самовираженням, але й символом її національної самоідентифікації та містком до древніх традицій наших предків.

Це надихнуло майстриню на проведення численних приватних та публічних майстер-класів, зокрема, в Києво-Могилянській академії та Золочівському економічному ліцеї і, зрештою, на персональну виставку робіт.

Виставка, яка відкривається до Великодніх свят у Музеї Івана Гончара, розкриє творчі таємниці молодої писанкарки.

Відвідувачі зможуть побачити один із аспектів життя наших далеких пращурів і, водночас, познайомитися з проявами нового бачення цього прадавнього мистецтва. Адже писанка – не лише музейний артефакт, але й необхідний і доступний кожному українцеві шматочок нашої культури. Зрештою, писанкарство цікаве, неординарне й захоплююче заняття, в якому кожен віднайде щось своє, оригінальне і створить абсолютно нове й самобутнє.

До речі, вхід на відкриття виставки вільний.

А діятиме вона до 29 квітня щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

Ціна квитка для дорослих становитиме 15 грн., а для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

16 грудня

Інші дати
День пам’яті Івана Федорова
(? 1510 – 1583) – засновника книгодрукування в Україні. У Львові в 1574 році надрукував нове видання «Апостола» та перший східнослов’янський «Буквар» з власними післямовами, в Острозі – першу повну слов»янську Біблію (Острозька біблія) (1581).
Розгорнути
Народився Андрій Стечинський
(1849, с.Хрінів Львівської обл. - 1896) - український актор, режисер і драматург. Автор драм "Міщанка", "Чорний Матвій", комедії "Псотниця". Ролі: Макогоненко ("Наталка Полтавка"), Стецько ("Сватання на Гончарівці").
Ти - весь у слові, як у сповиткові, З колиски до калини при горбі... І вже коли ти похитнувсь у слові, Вважай, що похитнувся у собі. (Борис Олійник)
Розгорнути

Новини Дивитися всі