chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині письменники започатковують власну премію імені Симоненка?

09 квітня 2012 о 17:40

Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України не виключає можливості створення альтернативної премії ім. Василя Симоненка.

Про це повідомила голова організації Валентина Коваленко, пише Gazeta.ua.

«Нас обурило формування нового складу конкурсної комісії, який був затверджений на минулій сесії обласної ради. Склад комісії формувався без порад із спілкою письменників. Ми розцінили це як розправу над письменниками. Як ганьбу та ігнорування нашої організаці», — зазначила письменниця.

Сьогодні обласна організація НСПУ розповсюдила заяву.

«Ми, члени ради Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, робимо цю заяву у зв'язку з перипетіями, які сталися навколо обласної літературної премії імені Василя Симоненка та конкурсної комісії з присудження цієї премії.

Без будь-яких логічних мотивацій донедавна існуюча конкурсна комісія, яка майже повністю складалася з авторитетних письменників і літературознавців, була „відставлена“.

Втім, нам усім мотивація такої зміни зрозуміла: попередня конкурсна комісія „насмілилася» визнати лауреатом Симоненківської премії за 2011 рік поета Леоніда Даценка, який є послідовним опозиціонером до нинішньої влади.

Тож розпуск конкурсної комісії став банальною помстою влади за попереднє «неправильне» рішення з визначенням лауреата. Водночас таку дію ми кваліфікуємо і як вияв демонстративної зневаги влади до письменників." — йдеться в заяві.

«Не виключено, що письменницька організація створить власну премію ім.Симоненка. Нехай без грошового фонду, але вручатиметься вона тим письменникам, у творах яких присутній дух Василя Симоненка», — заявила Валентина Коваленко.

Про започаткування власної премії повідомили і представники об'єднаної опозиції Черкащини. Її вручатимуть на день журналіста «за об'єктивне висвітлення подій на Черкащині».

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути