chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині заснували літературну премію імені Тодося Осьмачки

17 жовтня 2012 о 15:12

Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України, Смілянський міськрайонний благодійний фонд «Тодось Осьмачка» та підприємство «Булатецькі брати» засновують літературну премію імені Тодося Осьмачки.

Вона присуджуватиметься за високохудожні твори (поетичні збірки, ліро-епічні, драматичні та прозові твори), в яких на архетипному рівні зображується український національний характер, осмислюється історична доля України та її народу, втілюється ідея національно-державної незалежності, пише Прочерк.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Тодося Осьмачки – 16 травня і вручається на батьківщині письменника в селі Куцівка Смілянського району.

Премія присуджується за рішенням конкурсної комісії, яка організовує проведення конкурсу, визначає лауреата премії. Рішення конкурсної комісії правочинні за наявності двох третин її складу.

До участі в конкурсі допускаються книги чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх 3-х років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Мова творів – українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (за адресою: 18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 219, обласна організація Національної спілки письменників України, або: м. Черкаси, Головпоштамт, а/с 91,) такі документи:

– офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;

– 5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів;

– рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).

Конкурс на здобуття премії оголошується з 1 листопада. Прийом творів на конкурс закінчується 31 березня наступного року. З 1 по 25 квітня проводиться громадське обговорення творів, поданих на конкурс. Визначення лауреата – до 5 травня. Хід конкурсу та його підсумки висвітлюються в засобах масової комунікації.

Рішення про присудження премії приймається таємним голосуванням більшістю голосів членів конкурсної комісії (50 відсотків плюс один голос від повного складу комісії).

Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода. Диплом підписують голова Черкаської обласної організації НСПУ, голова Смілянського міськрайонного фонду «Тодось Осьмачка» та голова конкурсної комісії.

Премія (грошовий еквівалент премії) встановлюється в розмірі п’яти тисяч гривень.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути