chrome firefox opera safari iexplorer

На Кіровоградщині створюють парк лікарських рослин

03 квітня 2012 о 10:37

На Кіровоградщині в Олександрівському лісництві розпочалися роботи зі створення парку лікарських рослин.

Під майбутній парк підготовлено ділянку площею близько одного гектара. З дня на день сюди привезуть ще 10 вантажних автомобілів лісової землі, щоб підготувати найкращий ґрунт.

Про це повідомили в прес-службі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Ідея з облаштування парку належить директору держпідприємству «Олександрівський лісгосп» Олександру Синявському.

За його словами, в Україні мало парків, які б спеціалізувалися на вирощуванні лікарських рослин. Приміром, Устимівський дендрологічний парк (Полтавщина), Ічнянський національний парк (Чернігівщина), регіональний ландшафтний парк «Цуманський» (Волинь) та декілька інших. На їхніх територіях вирощують дерева, кущі та квіти, але відсоток лікарських рослин не такий уже великий.

Планується, що в парку будуть рости липи, клени, бузина червона, туя колоновидна, ялівець горизонтальний, шовковиця, ліщина, самшит, шипшина, аронія, граб, смородина чорна, глід, калина, бузок звичайний, гортензія садова, кизильник, лаванда, суниці, ожина, брусниці.

Як зазначили в управлінні, в парку лісівники встановлять альтанки та лавки, і вже влітку тут зможуть відпочивати місцеві жителі.

Джерело: УНІАН
Розділи: Довкілля

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути