chrome firefox opera safari iexplorer

Скандальний столичний дельфінарій таки закриють

12 квітня 2012 о 12:07

Дельфінарій «Немо», що в Голосіївському районі Києва, швидше за все, таки закриють.

Учора в Окружному адміністративному суді столиці відбулося судове засідання за позовом Київського еколого–культурного центру та організації «Екоправо–Київ» у справі незаконної діяльності цього «акваріуму».

«Справу майже виграно, прокуратура (яка була одним із відповідачів з огляду на бездіяльність. — Ред.) виконала практично всі наші зобов’язання, за що ми їй надзвичайно вдячні. Внаслідок низки проведених рейдів і перевірок прокуратура ухвалила рішення про остаточне закриття дельфінарію і подання позову на директора Одеського дельфінарію «Немо», якому підпорядкований київський філіал», — зазначив у коментарі «УМ» по завершеннi судового засідання директор Київського еколого–культурного центру Володимир Борейко.

За його словами, у результаті перевірок прокуратура виявила чимало порушень: у закладу не було документації про цільове призначення земельної ділянки, на якій розташований дельфінарій, і договору оренди, у персоналу — медичних книжок. І саме приміщення, й басейни з дельфінами перебувають у незадовільному санітарно–гігієнічному стані, прання білизни й одягу працівників здійснюють у не пристосованих для цього умовах. У закладі немає вентиляції, прибирання проводять без будь–яких дезінфікуючих засобів.

«Загалом бачимо повне порушення санітарного законодавства. Окрім цього, на території дельфінарію функціонує торгова точка у форматі кафе, на яку адміністрація не має жодних дозвільних документів. У Києві навіть невеликі кіоски не мають права продавати пиво без наявності спеціального дозволу», — каже Борейко.

Після проведення перших рейдів прокуратура Голосіївського району апломбувала дельфінарій, а 20 січня ухвалила постанову про повне припинення його діяльності, однак адміністрація проігнорувала ці рішення: самовільно зірвала установлені пломби і далі приймала відвідувачів. Попри заяви екологів і прокурорів навіть учора, зателефонувавши в «Немо», «УМ» переконалася, що жіночий голос досі гостинно запрошує відвідати щоденні вистави. А керівництво дельфінарію запевняє, що жодних проблем немає. «У нас усе добре, всі відвідувачі задоволені, ніхто не писав ніяких скарг чи невдоволень.

Прокуратура ні про що нас не попереджала, нас ніхто не закривав, нам не пред’являли ніяких документів, актів чи висновків прокуратури. Пан Борейко робить голослівні заяви, не маючи ні архітектурної, ні юридичної освіти, при цьому жодного разу навіть не відвідавши наш заклад», — стверджує в коментарі директор дель­фінарію «Немо» Олександр Кисловський.

Наступне, фінальне, судове засідання у справі відбудеться 19 квітня.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути