chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні вручать літературні премії імені Олеся Гончара

03 квітня 2012 о 14:39

3 квітня о 15-й годині в приміщенні Національної спілки письменників України відбудеться вручення літературної премії імені Олеся Гончара, засновниками якої є Міністерство культури України і Національна спілка письменників України.

Цього року, за повідомленням сайту Міністерства культури України, лауреатом літературної премії імені Олеся Гончара став письменник Геннадій Щіпковський (Щипківський) за трилогію «Товтри».

Також відбудеться вручення міжнародної українсько-німецької літературної премії імені Олеся Гончара, заснованої німецькими меценатами письменницею Тетяною Куштевською, підприємцем Дітером Карренбергом та Національною спілкою письменників України.

Лауреатами міжнародної українсько-німецької літературної премії імені Олеся Гончара 2012 року стали:
— у номінації «Проза» – Тетяна Троїцька за роман «Аквамарин для Водолеї», Марина Троян за роман «Збій»;
— у номінації «Мала проза» – Люцина Хворост за цикл оповідань «Шукайте свою подорож», Геннадій Горовий за повість для дітей «Дзелень-світ»;
— у номінації «Поезія» – Мирослав Лаюк за збірку поезій «Осоте!», Людмила Дядченко за збірку «Плата за доступ»;
— у номінації «Літературознавче дослідження про О.Гончара» – Валерія Олондарь за літературознавче дослідження «Сила слова Олеся Гончара»;
— у номінації «Публіцистика» – Валентина Гальянова за цикл публіцистичних етюдів «Химеросховище», Марина Єщенко за збірку публіцистичних портретів «ЖиттЯ моЄ!!!».

Спільну разом із Фондом захисту пам’яток культури ім. О.Гончара (заохочувальну) премію отримає Юлія Нестерова за збірку поезій «Сотворіння».

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути