chrome firefox opera safari iexplorer

У Севастополі україномовних дітей переводять в інтернат для розумово відсталих

10 квітня 2012 о 14:16

Севастопольська міськрада прийняла рішення про закриття загальноосвітньої школи-інтернату 1-3 ступенів № 7, де навчальний процес проходив українською мовою.

26 з 50 учнів, за словами начальника управління освіти Ірини Заєць, будуть переведені в інтернат № 4, в якому навчаються діти із затримкою психічного розвитку.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на «Новый регион», інтернат № 7 був створений в 1994 році на базі дитячого садка для дітей українських військовослужбовців. Спочатку в ньому навчалося 200 дітей. Зараз там 50 вихованців, це діти з малозабезпечених і багатодітних сімей (українські військові вважають за краще віддавати своїх дітей в загальноосвітні російські школи).

Батьки стверджують, що управління освіти свідомо знижувало в останні роки кількість учнів, не приймаючи заяви на вступ.

Необхідність ліквідувати український інтернат чиновники мотивують невідповідністю його інфраструктури та матеріально-технічної бази. Там немає спортивного майданчика, спортзалу, приміщень для занять працею.

На базі ліквідованого інтернату буде відновлений дитячий садочок. Батьки, які не хочуть, щоб їхні діти навчалися в інтернаті № 4, за словами Заєць, можуть влаштувати їх в будь-яку школу міста.

Нечисленні проукраїнські організації Севастополя спокійно поставилися до розформування єдиного навчального закладу, де освіта велося державною мовою. Як заявив керівник місцевої «Просвіти» Володимир Проценко, він підтримує рішення управління освіти.

«Це правильно, тому що в дитячому саду школа не може бути. Моя дитина теж вчиться там. Фізкультури немає, уроків праці немає. Я перевожу його в четвертий інтернат. У нього тепер буде інша назва й інша спеціалізація. Навчання українською мовою збережеться», — сказав Проценко.

Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути