chrome firefox opera safari iexplorer

Україна встановила новий світовий музичний рекорд

02 квітня 2012 о 16:56

Сьогодні, 2 квітня о 12 годині 39 хвилин 27 секунд у прямому ефірі Першого національного Україна побила рекорд «найдовший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі»!

Перед встановленням рекорду виступила представниця України на «Євробаченні 2012» Гайтана.

А рекорд був побитий під час виступу народного колективу «Херсонські молодички», повідомляє прес-служба Першого національного каналу.

Рекорд зареєстрували представники Книги рекордів Гіннеса та Національного Реєстру Рекордів України, які слідкували за ходом марафону усі 110 годин (разом із повною трансляцією в Інтернеті).

Нагадаємо, що попередній рекорд становив 103 години 9 хвилин 26 секунд і був встановлений Італією з 21 по 25 березня 2010 року у місті Пезаро. У кіноконцерті для «Astra» взяли участь 389 артистів, які виконали 1488 пісень.

Український телемарафон стартував 29 березня о 5:30 в Інтернеті (31 березня о 12:30 – в ефірі) і тривав 55 годин без перерви (110 годин — разом із повною трансляцією в Інтернеті), а участь у ньому взяли учать 2012 учасників.

«Ми надзвичайно щасливі, що нам вдалося втілити у життя проект світового рівня! Більше того, рекорд був побитий, але марафон продовжується – він буде тривати до сьомої години вечора. Тож, дивіться Перший Національний – буде ще багато цікавого. Але головне, марафон „Пісня об’єднує нас!“ виправдав свою назву: на одній сцені ми об’єднали різні музичні напрямки, різні регіони України та навіть – різні національності. А завдяки трансляції на 155 країн це побачив увесь світ. А дивитися дійсно було на що – коли ми, разом з Київським національним університетом культури та телекомпанією „Ера“ починали все це, то розуміли, що українська пісня – багата та різноманітна. Але що це перетвориться на настільки грандіозне та феєричне дійство – не очікували навіть ми! Те, що Перший Національний долучився до того, що Україна увійшла у сучасну світову історію такою подією – це наш справжній успіх», — розповів генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф.

Довідково

Національний мегапроект готувався Національною телекомпанією України, Київським національним університетом культури і мистецтв та телекомпанією «Ера».

Мета продюсерів та авторів ідеї – Єгора Бенкендорфа та Михайла Поплавського – популяризація України та української пісні у світі, збереження національної ідентичності, створення золотого фонду української пісні, патріотичне виховання молоді, підтримка української мови, консолідація українського суспільства та підтримка молодих виконавців. Головним режисером-постановником мегапроекту виступив Михайло Поплавський.

Зі спеціально обладнаної студії НТКУ заспівали яскраві та популярні зірки, а також талановиті молоді артисти.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути