chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні познущалися над ще одним пам'ятником Кобзареві

18 квітня 2012 о 11:34

З пам’ятника Тарасові Шевченку у центрі Дніпропетровська невідомі зірвали бронзові дошки з написами, повідомили  Радіо Свобода ктивісти обласної організації Української народної партії.

В дніпропетровській УНП цей інцидент розцінюють як «акт антиукраїнського вандалізму».

«Якщо пам’ятники катам українського народу Леніну, Петровському, Косіорові та багатьом іншим стережуть вдень і вночі, якщо на пошуки сміливців, які відпиляли голову незаконно встановленому ідолові суперката Сталіна було кинуто всі сили міліції та СБУ, то пам’ятник українському генієві в самісінькому центрі мегаполісу нівечать безкарно», – заявив голова обласної організації УНП Анатолій Сокоринський.

Активісти вимагають від правоохоронних органів розслідувати демонтаж табличок. Між тим у міліції поки не порушували кримінальної справи за цим фактом.

Пам’ятник Шевченкові у центрі Дніпропетровська було встановлено з ініціативи Народного руху України 1992 року.

Ще до встановлення монументу камінь із написом «Тут буде пам’ятник Кобзареві» кілька разів знищували.

Пам’ятник Шевченкові у центрі Дніпропетровська – наразі єдиний у місті. Інший великий пам’ятник Кобзареві, на Монастирському острові, демонтовано для реставрації.

Розділи: Суспільство

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути