chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні продовжують зникати пам’ятники Тарасу Шевченку

23 грудня 2011 о 11:31

Депутати ЛОР звернуться в прокуратуру Львівської області з проханням порушити кримінальну справу за фактом викрадення у селі Сопошині Жовківського району пам'ятника Т. Шевченкові, який є пам’яткою монументального мистецтва.

Так вирішила комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації на своєму засіданні, на якому розглянула звернення депутата Володимира Містика щодо демонтажу (а фактично викрадення) пам’ятника Т. Шевченкові в селі Сопошині Жовківського району, повідомили ЗІК у відділі інформації та зв’язків з громадськістю ЛОР.

Пам’ятник Тарасові Шевченку, про який йдеться, з 1971 року стояв на території господарського двору колишнього колгоспу ім. Т. Шевченка. Ще у липні цього року скульптура зникла – вивезли серед ночі. Районна та обласна адміністрації намагаються не дати розвитку справі, пропонуючи компромісні варіанти для громади та формальні відписки на запити депутата обласної ради Володимира Тістика.

Незважаючи на те, що зниклий пам’ятник (робота відомого скульптора Володимира Одрехівського) є пам’яткою монументального мистецтва і йому присвоєно охоронний № 619, і Жовківська районна, і Львівська обласна міліція відмовили у порушенні кримінальної справи.

Статтею 26 Закону України «Про охорону культурної спадщини» передбачено, що перенесення (переміщення) пам’ятки місцевого значення здійснюється за письмового дозволу органу охорони культурної спадщини. Управління охорони культурної спадщини ЛОДА такого дозволу не давало. Тож депутати вирішили звернутися до прокуратури Львівської області з проханням порушити кримінальну справу за фактом викрадення пам’ятки монументального мистецтва.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути