chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Булгакова поповнився новими експонатами

18 травня 2012 о 11:38

Столичний Музей Михайла Булгакова поповнили нові експонати.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на 5-й Канал, серед них листи та фотографії М. Булгакова.

Раніше вони належали племінниці письменника. Нині вони були презентовані в Музеї.

На загал виставили 14-ть листів пиьсменника, які він писав родичам у Київ, коли сам жив у Москві. Отримали музейники і фотографії з автографами митця. Тепер вони зможуть замінити дублікати, які були виставлені у музеї, на оригінали світлин.

Один з нових експонатів – це прижиттєве видання роману «Біла гвардія» із автографом письменника. Решту отриманого архіву музейники будуть ще вивчати.

Показати усю колекцію обіцяють вже в наступному році.

Науковий співробітник музею М.А Булгакова Ірина Воробйова пояснила, що в колекції Музею були фотографії письменника, але ніколи не було жодного листа Булгакова – оригінала. «У нас були лише записки і все. Тепер у нас 9 листів, причому більшість з цих листів написані у Київ», — підкреслила вона.

Директор музею М.А Булгакова Людмила Губіанурі розповіла про сьогоднішню презентацію нових експонатів у колекції Музею: "Оскільки в нас музей письменника, то нічого більш ціннішого за його автограф бути не може. Тому ми виставили найцінніше, що в нас є. Це в першу чергу, листи, це автограф на «Білій гвардії» Булгакова, на цьому виданні, яке було за його життя в журналі «Росія».

9 листопада

Інші дати
День української писемності та мови
Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Розгорнути
День вшанування преподобного Нестора Літописця
(бл. 1056 – 1113) – київський літописець та письменник-агіограф, чернець Києво-Печерського монастиря. Автор житій святих князів Бориса і Гліба та Феордосія Печерського. Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті времінних літ».
Розгорнути
Народився Богдан Лепкий
(1872, с.Крегулець, Тернопільська область – 1941) – український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури. Творча спадщина Б.Лепкого складає понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями.
«Колисав мою колиску Вітер рідного Поділля І зливав на сонні вії Степового запах зілля. Колисав мою колиску Звук підгірської трембіти, Що від неї зорі меркнуть І росою плачуть квіти» (Богдан Лепкий)
Розгорнути