chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Однієї вулиці на Узвозі може закритися через віддсутність відвідувачів

03 травня 2012 о 13:29

Музей Однієї вулиці на межі закриття, оскільки він позбавлений єдиного джерела фінансування – коштів відвідувачів, які не мають змоги потрапити у Музей у зв’язку із закриттям проходу на Андріївський узвіз через його реконструкцію.

Музей звернувся до голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця з проханням допомогти вирішити питання щодо скасування орендної плати на 2012 рік для Музею Однієї вулиці і встановлення її на рівні 1 грн. так як це передбачено для бюджетних установ.

«Влада своїми необдуманими діями щодо реконструкції Андріївського узвозу довела Музей до зубожіння. Переконаний, що тепер ця ж влада повинна відшкодувати музею його втрати», — вважає О. Бригинець.

В Музеї повідомили, що єдиним джерелом доходів закладу культури є плата за відвідування музею. Жодних інших доходів музей не має. До витрат на утримання музею належать: орендна плата, комунальні платежі, плата за електроенергію та послуги зв’язку, заробітна плата та обов’язкові відрахування до фондів соціального страхування. На сьогодні Музей не має жодних боргів перед бюджетами міста і держави.

«Дивуюся, чому з аналогічним проханням в комісію не звернулися Музей Булгакова і Театр «Колесо», які теж постраждали від злочинного знищення Андріївського узвозу», — заявив О. Бригинець.

Голова комісії звернувся до голови КМДА О. Попова з вимогою терміново вжити належних заходів щодо відшкодування втрат Музею Однієї вулиці.

Музей Однієї вулиці, присвячений історії найдавнішої вулиці столиці України – Андріївському узвозу, існує в Києві протягом 20 років. В 2002 році Музей став номінантом на звання кращого музею на Європейському Міжнародному Форумі, де представляв Україну. Музей є асоційованим членом Європейського Музейного Форуму та ІСОМу, який офіційно приймає гостей Євро-2012.

Розділи: Суспільство

19 лютого

Інші дати
Клим Чурюмов
1937 – легендарний український астроном, першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовнікова.
Розгорнути
Народився Костянтин Ушинський
(1824, м.Тула, Росія - 1870), визначний російський педагог українського походження, один з засновників педагогічної науки в Росії.
«Народ без народності - тіло без душі» (Костянтин Ушинський)
Розгорнути
Народилась Катерина Скаржинська
(1853, м. Лубни Полтавської обл. - 1932) - українська поміщиця, меценатка, фундаторка першого приватного краєзнавчого музею, народної школи, бібліотеки, аматорського українського театру. її коштами на Лубенщині проводилися археологічні розкопки.
Розгорнути
Народилася Марфа Паторжинська-Снага
(1899-1981), українська піаністка і педагог, заслужений діяч мистецтв України. Дружина Івана Паторжинського.
Розгорнути

Новини Дивитися всі