chrome firefox opera safari iexplorer

Рада зробила перший крок до заборони реклами пива на радіо та ТБ

18 травня 2012 о 09:01

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до статті 22 Закону «Про рекламу» (щодо реклами алкогольних напоїв та пива).  «За» відповідний законопроект № 9099 у першому читанні проголосував 261 депутат.

Проектом (реєстр. №9099) пропонується поширити дію заборон, передбачених статтею 22 Закону «Про рекламу» щодо реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на рекламу пива та напоїв, які виготовляються на його основі.

Також заборонити рекламувати алкогольні напої, пиво та/або напої, що виготовляються на його основі, знаки для товарів і послуг, інші об´єкти права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, пиво та/або напої, що виготовляються на його основі, на радіо та телебаченні з шостої до двадцять четвертої години.

Окрім того, закон накладає заборону на спонсорування теле-, радіопередач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів з використанням знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої.

Ініціаторами законопроекту стали народні депутати Микола Томенко та Андрій Шевченко.

Як відомо, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко неодноразово висловлювався стосовно некоректності і незаконності змісту реклами пива, зокрема, на телебаченні. «На жаль, пивні та рекламні компанії у гонитві за грошима не реагували на подібні звернення», — водночас відзначив М.Томенко та повідомив, що не один раз він, як народний депутат, громадські організації батьків та експерти зверталися щодо зупинення такого роду реклами.

Під час представлення документа в парламенті Микола Томенко заявив, що в минулому році цей законопроект не був прийнятий, оскільки врахували думку Кабінету Міністрів, що його прийняття перешкодить проведенню чемпіонату з футболу Євро-2012.

«Пропонуємо горілку повністю заборонити. Для пива пропонуємо залишити бренди», — уточнив Томенко.

На його думку, «прийняття зазначеного Закону сьогодні слугуватиме послідовним продовженням політики держави, спрямованої на обмеження споживання населенням алкогольних напоїв».

Нагадаємо, що Віце-спікер також виступив ініціатором закону, яким забороняється реклама алкоголю та тютюну в друкованих ЗМІ. Закон діє з 1 січня 2010 року.

«Рідна країна»

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі