chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівцях відсвяткували День вишиванки

05 травня 2012 о 15:02

День вишиванки відсвяткували у Чернівцях. Молодь хизувалася старовинними сорочками, ділилася секретами вишивання. А наймолодшим чернівчанам, які сьогодні народилися — дарували вишивані сорочки просто у пологовому будинку.

Кому пелюшки, а кому й вишиванка. Новонародженим чернівчанам, дівчинці та хлопчикові, у день вишиванки організатори акції подарували сорочки. Молоді матусі в захваті. Кажуть — тепер і самі візьмуться за голку.

Аліна Танас: "Де ще знайдеш такі яскраві кольори, такі барви на іншому одязі. Це ще з давнього покоління передавалося з давнини і буде передаватися і далі".

Уже вп’яте чернівецькі студенти залучають ціле місто до святкування дня національної вишИваної  сорочки. Кажуть, захід допомагає згадати стародавні традиції народного ремесла.

Леся Воронюк, організатор заходу: "Це не щось особливе, це традиційно, красиво – одягнути вишиванку в будень і піти на роботу. Я знаю, що багато людей так робить".

У родині Володимира зберегли традиції. Хлопець із задоволенням сам вишиває мережки, як це робили сто років тому його пращури. Пишається, що у гардеробі має не одну таку сорочку.

 Володимир, учасник акції: "Цю сорочку, яка зараз на мені вишивала моя мама, я спеціалізуюся на мережках, тому що мама в мене старша, тому вона мені доручає робити мережки. Це досить цікаво і треба ці традиції передавати".

А от Тамарі Мітченко цього дня довелось зазирнути до бабусиної скрині. Каже, сорочці, яку вона обрала, понад століття. Її вишивала  бабуся дівчини.

Тамара Мітченко, учасниця акції: "Ці сорочки лежали, як забутий матеріал, але ж подивіться, хлопців скільки, з малесеньких дітей. Люди ів вишивають і піднімають старовинне".

Закінчився день вишиванки на території чернівецького університету. Учасники акції танцювали під буковинські мелодії, співали українських пісень. А ще обіцяли — наступного року провести свято вишиванки одночасно у всіх містах України.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...