chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні катастрофічно зменшилася популяція вовків

31 травня 2012 о 08:58

Українські екологи вимагають виключити вовків із переліку шкідливих тварин. За словами захисників тварин, вовків незабаром можна буде заносити до Червоної книги, оскільки їх винищують цілеспрямовано, хоча міфи про їхню загрозу перебільшені, йдеться в сюжеті ТСН.

Еколог Володимир Борейко демонструє капкани, які, за його словами, розставляються в лісах протии вовків. За словами захисників природи, вовк – це санітар лісу, який своєю життєдіяльністю навіть оберігає людей.

«Поїдає у величезній кількості мишей, гризунів. По-друге, їсть лисиць і собак, які розповсюджують сказ, тобто з точки зору ветеринарних служб навпаки потрібно вовків захищати», — вважає мисливствознавець дубровицького лісгоспу Тимофій Довжик.

Натомість представники влади не збираються припиняти боротьбу з вовками, оскільки і справді вважають їх небезпечними хижаками. Лісники стверджують – капкани як антигуманні методи заборонені в полюванні. Але сіроманців і справді методично відстрілюють.

Той таки Тимофій Довжик особисто знищив 60 вовків, і вважає, що робить добру справу. Якщо їхню кількість не обмежувати – у лісі вони з'їдять усіх слабших тварин, пояснює він. Адже вовк з'їдає 10 кг м'яса щодня – тобто 3 тонни на рік. В агентстві лісових ресурсів кажуть: нинішня популяція вовків – 2500 на всю Україну – оптимальна для того, щоб стримувати сказ і небезпеку нападу. Щороку знищують половину цих хижаків – і вони відновлюють свою кількість.

Якщо ж чисельність популяції вовків виросте, тваринам не вистачить природного харчування і вони в пошуках їжі зайдуть на територію господарств людини, попереджає заступник голови держагенства лісових ресурсів Ігор Шишов.

Тож викреслювати вовків з переліку шкідливих тварин в агентстві не збираються, нагадуючи, що і досі час від часу з'являютсья повідомлення, що вовки нападають не лише на тварин, а й на людей.

Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі