chrome firefox opera safari iexplorer

Собак убивають до «Євро-2012» сказом та ортрутою

30 грудня 2011 о 09:10

Українські та іноземні захисники тварин заявляють про масові жорстокі вбивства собак у великих українських містах. На їхню думку, як привід для цього влада використовує інформацію про сказ. Екологи пояснюють таку активність спробою звільнити від безпритульних тварин міста, яка приймають «Євро-2012». Зі свого боку, у Державній ветеринарній службі називають ці заходи законними. 

Масові вбивства безпритульних тварин напередодні «Євро-2012» відбуваються в українській столиці, б’ють тривогу київські захисники тварин. Вони називають випадки не лише відлову та евтаназії, а і про отруєння собак просто на вулицях. Для виправдання такої жорстокості поширюється інформація, що у Києві реєструють сказ, заявила Радіо Свобода керівник Товариства захисту тварин Оболонського району Лариса Гриніченко.

Їм підкидають протитуберкульозні препарати та інші отруйні для них речовини
Лариса Гриніченко

«За останні два тижні у нашому районі вбили близько 30 собак. Їм підкидають протитуберкульозні препарати та інші отруйні для них речовини, собаки стікають кров’ю і гинуть у страшних муках. Повноцінного державного притулку у Києві немає, приватні – переповнені, а для будівництва нових чинять бюрократичні перешкоди», – заявляє громадська активістка.

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба причетність державної та муніципальної влади до отруєння собак на київських вулицях відкидає. Що ж до відлову та евтаназії вуличних собак, то заступник голови Держветфітослужби Володимир Горжеєв називає їх законними методами боротьби зі сказом. Його колега, виконувач обов’язків начальника Головного управління ветеринарної служби в Києві Наталя Курята заявила, що за місяць у Києві хворі на сказ тварини тричі нападали на городян.

Всі три випадки сказу у Києві трапилися у передмісті
Наталя Курята

«У грудні сказ виявили у одного безпритульного собаки, та в домашніх собаки та кішки. Всі три випадки сказу у Києві трапилися у передмісті, де домашні тварини контактують з дикими, передовсім, з лисами. До цього кілька років випадків сказу в столиці не виявляли», – каже Наталя Курята.

Європа взялася лікувати українських лисів

Упродовж останніх кількох років українських лисів захищають від сказу, розкидаючи м’ясні приманки з вакциною. У 2006 році вакцинували лисиць в 16 областях, цього року, через брак фінансування – лише в 6. На Київщині та у інших областях, де вперше за багато років виявили сказ, лисиць не вакцинували, говорить Володимир Горжеєв. Утім, за його словами, Євросоюз зголосився допомогти Україні захистити від сказу ще низку регіонів.

«Ми домовилися з ветеринарними службами Євросоюзу, що проведемо таку роботу коштом ЄС уздовж західного кордону України. Буде створена буферна зона, щоб сказ не рухався на захід, вона охопить 5% української території. На жаль, нам поки що не вдалося переконати європейських партнерів, щоб вони допомогли боротися зі сказом на інших територіях», – констатує заступник головного ветеринара України.

Сказ і вбивства собак є недоробками влади – еколог

Утім, екологи пояснюють ажіотаж довкола проблеми сказу та сплеск жорстокості до тварин недоробками київської влади у попередні роки.

Виділені бюджетні гроші витратили не за призначенням
Олег Андрос

«До Євро-2012 лишилося 5 місяців – і влада виявила цілковиту неспроможність регулювати чисельність тварин гуманно. Тому зараз вдаються до жорстокості, – пояснює еколог. – Хоча у 2008 році Київрада ухвалила програму регулювання чисельності тварин, яка передбачала стерилізацію, створення притулків… Однак виділені на це бюджетні гроші витратили не за призначенням», – каже експерт Національного екологічного центруОлег Андрос.

Тим часом, інформація про жорстоке знищення київських собак спричинила протестний рух у Європі. Громадські активісти країн ЄС закликають бойкотувати чемпіонат Європи з футболу.

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути