chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра в Україні відсвяткують День вишиванки

03 травня 2012 о 17:03

Завтра в Чернівцях буде відзначатися День вишиванки. Про це УНН повідомили у прес-службі Чернівецької міської ради.

Як зазначається, за п'ять років, протягом яких відзначається це свято, чудова патріотична акція зуміла широко вийти за стіни факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича, на якому вона зародилася, і тепер це традиційне загальноміське весняне дійство.

П’ять років тому все починалося з кількох десятків студентів, а торік вишиванку одягнула рекордна кількість чернівчан – понад 4 тисячі. Таким чином Чернівці увіковічнилися у Книзі рекордів Гіннеса. Як зазначає ініціатор акції Леся Воронюк, «цього року ніяких масштабних заходів і концертів не планується, ми просто оголошуємо дату – 4 травня і практично нічого не влаштовуємо. Хочемо показати, що акція живе без організаторів. І це наше найбільше досягнення – зрушення у свідомості відбулося».

Крім того, оргкомітет акції висуває на громадське обговорення дату проведення Дня вишиванки на наступні роки, адже досі зафіксувати її не вдавалося. Оргкомітет наголошує на таких обмеженнях: це має бути робочий день навесні, найліпше – четвер. Він має був після Великодня, але не збігатися з уже існуючими датами (12 квітня – День космонавтики, 26 квітня – День вшанування пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, 1 травня – День міжнародної солідарності трудящих).

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...