chrome firefox opera safari iexplorer

Бразильці захоплюють український ринок м'яса

21 червня 2012 о 11:11

Держветфітослужба після проведених перевірок дозволила ввезення свинини бразильським компаніям SIF-1192 і SIF-3704.

Така подія вже до кінця літа може обернутися здешевленням свинини в цілому, оскільки бразильські поставки мають ряд переваг перед нашими виробниками, що змушує переробників збільшувати закупівлю імпортної сировини, відзначає газета «Экономические известия».

«Наші м'ясокомбінати закуповують свинину в Бразилії не тушовану, а ті частини, які придатні, наприклад, для виробництва ковбас.

Це дуже зручно, оскільки переробники не витрачаються на оброблення туш, а також мають можливість відмовитися, наприклад, від високоякісного м'яса і придбати ту сировину, яка їм необхідна. У цьому плані наші виробники свинини дещо програють, оскільки збувають продукцію напівтушами», — пояснює керівник аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник.

Вона не змогла оцінити потенційне збільшення обсягів ввезення продукції з Бразилії, як і майбутнє зниження цін на свинину, але зазначила, що, згідно з нормами СОТ, ані ліцензувати, ні квотувати постачання м'яса Україна не має права.

Тому імпорт може вирости рівно настільки, наскільки будуть готові його освоїти споживачі — м'ясопереробники.

«Не думаю, що це призведе до яких-небудь серйозних потрясінь на ринку. Однозначно збільшення поставок, якщо воно буде, вплине на сегмент замороженої свинини — там ціни знизяться, швидше за все. Природно, це торкнеться і наш сегмент — охолодженої свинини. Але наскільки сильним буде здешевлення, сказати важко», — сказав директор компанії DEMIS Agro (Дніпропетровська обл.) Артур Лоза.

На його думку, коливання цін на свинину, яке ми відзначаємо зараз, похитне ще більше позиції дрібних і середніх виробників, але не зупинить ті великі підприємства, які інвестували колосальні кошти в розвиток свинарських комплексів.

«Такий гравець, як Бразилія, може лише сповільнити почалася реструктуризацію і модернізацію галузі, але не змусить свинарів відмовитися від взятого курсу. Великі вкладення в цей сектор потребують окупності», — вважає Лоза.

Президент Асоціації виробників молока Андрій Дикун вважає, що поки говорити про загрозу ринку, у зв'язку з тим, що на нього отримали доступ зазначені іноземні компанії, рано.

«Куди більш серйозною проблемою для свинарів є контрабанда. Нелегальні поставки суттєво збивають ціни на ринку. Якщо Бразилія буде збільшувати поставки в нормах законодавчого поля, наслідки будуть не такими масштабними», — вважає він.

Також експерти озвучили думку, що у свинарів є достатньо сильне лобі в уряді в особі віце-прем'єра Бориса Колесникова, який володіє найбільшим в країні свинарським комплексом на базі компанії «АПК-Інвест».

У першому кварталі поточного року холдинг здав на забій 70 тис. голів свиней і зробив близько 1 тис. тонн охолодженого м'яса.

Це, за даними самої компанії, склало 11% промислового виробництва свинини. Імпортні поставки можуть вплинути на такого гравця, як «АПК-Інвест».

Тому інші учасники ринку очікують, що Колесников не дозволить бразильцям обвалити ціни.

Тим не менш, тренд по нарощуванню імпорту вже відзначили аналітики компанії «Дикун Глобал Консалт».

За їх даними, в січні-квітні 2012 року імпорт свинини виріс майже в три рази в порівнянні з показниками за аналогічний період минулого року. Він склав понад 43 тис. тонн і поетапно ріс кожен місяць.

Частка Бразилії в поставках перевищила 50%. На другому місці опинилася Німеччина — 21,5%, на третьому Польща — 10,72%. Замикає список лідерів Угорщина з показником імпорту на рівні 6%.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути