chrome firefox opera safari iexplorer

Долю картин, які врятував Возницький, вирішить спільна українсько-польська комісія

01 червня 2012 о 16:14

Долю двох полотен Альтамонте з фондів Львівської національної галереї мистецтв вирішить спільна українсько-польська комісія фахівців. Комісія має вивчити умови для зберігання картин в Олеському замку та в костелі у Жовкві і надати свої висновки.

Остаточне рішення з цього приводу прийме Музейна рада, створена при Міністерстві культури, на розширеному засіданні у Львові.

Про це 1 червня під час наради у Львові повідомив міністр культури України Михайло Кулиняк.

Кулиняк декілька разів запевнив, що його сьогоднішній візит до Львова не мав за мету приймати якісь рішення щодо передачі полотен з фондів Львівської галереї мистецтв до костелу у Жовкві, а лише вивчити це питання у відповідь на звернення міністерства культури Польщі.

«На цьому етапі жодного рішення прийматись не буде. План сьогоднішньої поїздки – відвідати Жовківський костел, зібратися у Львові з польськими та українськими спеціалістами», – зазначив міністр.

Кулиняк зазначив, що під час поїздки почув різні думки щодо можливості передачі картин до Жовкви – від повного несприйняття звернення міністерства культури Польщі до пропозицій пошуку конструктивних рішень.

«Я вважаю, ми жодним чином не порушимо світлу пам’ять Бориса Возницького, якщо ми організуємо спільну комісію, щоб українські і польські фахівці дали вичерпну інформацію щодо умов зберігання цих полотен в Олеському замку і щодо зберігання й експонування їх в костелі у Жовкві», – зазначив Кулиняк.

За словами міністра, до кінця червня у Львові відбудеться засідання Музейної ради, створеної при міністерстві культури. «Коли ми зважимо всі за і проти, зможемо прийняти чітке рішення», – зазначив Кулиняк.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути