chrome firefox opera safari iexplorer

Росія задоволена українськими сирами на 90%

19 червня 2012 о 11:14

Росспоживнагляд визнав 88 видів українського сиру такими, що відповідають санітарно-епідеміологічним правилам і нормативам.

Про це повідомляється на сайті Росспоживнагляду, передає ТСН.

«У лабораторію ФБУЗ „Центр гігієни і епідеміології в місті Москві“ Росспоживнагляду надійшли 107 зразків сиру виробництва ПП КФ „Прометей“ філіал „Менський сир“, ТОВ „Гадячсир“, ПрАТ „Пирятинський сирзавод“, ПАТ „Дубномолоко“, з яких повністю досліджено 91 зразок продукції. В результаті на 88 зразків видані експертні висновки про відповідність санітарно-епідеміологічним правилам і нормативам», — зазначили в Росспоживнагляді.

Російська сторона надіслала до Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України лист із проханням надати повну інформацію про діяльність українських лабораторій, що претендують на проведення досліджень сирів для експорту продукції до Росії.

За даними Росспоживнагляду, зазначена інформація не надходила.

Як повідомлялося, у лютому 2012 року Росспоживнагляд за результатами досліджень встановив, що у складі сирів деяких українських виробників містяться рослинні жири, інформація про наявність яких не була позначена на етикетці.

Це є порушенням російського техрегламенту на молоко і молочну продукцію.

У результаті продукти виробництва цих підприємств потрапили під заборону для реалізації в Росії.

У середині травня відомство дозволило чотирьом українським заводам повернутися на російський ринок.

Ідеться про продукцію підприємств «Пирятинський сирзавод», «Дубномолоко», «Гадячсир» і «Прометей».

У червні фахівці Росспоживнагляду проінспектували ТОВ «Лозовський молочний завод» і ПП «Рось» філіалу «Охтирський сирокомбінат» і не виявили серйозних порушень в роботі підприємств.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути