chrome firefox opera safari iexplorer

Столичні велосипедисти проти будівництва велодоріжки на Трухановому

25 червня 2012 о 13:22

Київська асоціація велосипедистів виступила проти будівництва велодоріжки на Трухановому острові.

На думку столичних любителів байків, велодоріжка у цій рекреаційній зоні – не лише зайве витрачання бюджетних коштів, а й перешкода для велосипедистів, оскільки саме в цьому місці вона змушуватиме їх порушувати правила дорожнього руху.

«На Трухановому традиційно їздить дуже багато велосипедистів, і однієї велодоріжки навіть шириною 4 метри для них буде недостатньо. По-друге, велодоріжкою будуть рухатися пішоходи, адже на острові немає пішохідного тротуару, тож, згідно з ПДР, пішоходи муситимуть іти по велодоріжці. В обох випадках велосипедисти будуть виїжджати на дорогу – і відповідно, порушувати ПДР. Якщо при цьому станеться аварія, то велосипедиста автоматично визнають винним: адже він не їхав по велодоріжці. Навіть якщо нею неможливо було проїхати», – пояснила координатор Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

У Європі на таких ділянках, як Труханів острів, усі учасники руху пересуваються разом. Це досвід кількох десятиліть проектування велоінфраструктури й такі велосипедно-пішохідні зони – одні з найприємніших місць для прогулянок та велопоїздок.

«Будівництво велодоріжки в умовах, де вона не потрібна і навіть шкідлива – це нераціональне використання коштів міського бюджету і криміналізація велосипедистів», – додала пані Бондаренко.

Велосипедисти вимагають від авторів цього «вело проекту» дослухатися до їхніх вимог і зробити веломаршрут зручним, безпечним і комфортним: встановити ліхтарі уздовж маршруту та забезпечити реальне обмеження швидкості автомобілів до встановленого ліміту 20 км/год. До того ж, асфальт на маршруті уже був відремонтований перед приїздом шведів до кемпінгу на острів.

Нагадаємо, проектування п’яти веломаршрутів у Києві провадить фірма «Білтек», яка виграла тендер улітку 2011.

Замовником проектних робіт по веломаршрутах є КП «Київдорсервіс». Проектні роботи розпочаті у травні 2012.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути