chrome firefox opera safari iexplorer

Цього року у більшості вузів платне навчання не подорожчало

13 червня 2012 о 09:29
Більшість вузів не збільшили ціни на контрактне навчання і залишили їх на колишньому рівні.

Наприклад, так вчинили в Київському національному університеті архітектури і будівництва, пише газета «Сегодня».

На відміну від 2011-го року, коли розцінки на архітектурні та інженерно-технічні спеціальності тут виросли на 20-25%, цього — не подорожчала жодна спеціальність.

Залишили на колишньому рівні розцінки і в Київському національному торговельно-економічному університеті (КНТЕУ). Як і рік тому, юристом тут можна стати за 17590 грн на рік, а вивчитися по одному з економічних напрямів коштує все ті ж 14 490-17 590 грн.

Крім столичних альма-матер, заморозили всі ціни і багато регіональних вузів. Наприклад,Харківський політехнічний інститут  і Національний університет ім. В. Н. Каразіна. Як і в минулому році, ціни в першому вузі коливаються від 6600 до 8900 грн на рік, а в другому — від 7670 до 15825 грн на рік.

Втім, є й ті вузи, які не підняли ціни на деякі спеціальності. Це, наприклад, КНУ ім. Т. Шевченка. Як і раніше в 30 000 грн за рік обійдеться навчання на таких спеціальностях, як «Право», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини», «Міжнародний бізнес-ніс»,"Міжнародна інформація" і «Міжнародні економічні відносини».

Проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров не заперечує, що причина заморозки, крім усього іншого, ще й у тому, що розцінки на перераховані спеціальності у цьому виші, порівняно з іншими, одні з найвищих (в інших вузах ціна на ці спеціальності становить максимум 21 500 грн).

Тому у вузі розуміють, що підвищення ціни може привести до зменшення кількості потенційних студентів. Зате тут подорожчала «Міжнародна економіка». Тепер студентам доведеться платити за неї 23 000 грн на рік, що на 1360 дорожче, ніж в минулому році.

У вузі пояснюють це тим, що з кожним роком контрактників на цій спеціальності стає більше, а це означає, що необхідно створювати нові групи і збільшувати навантаження викладачів, яке мусить бути оплаченим.

Підвищилися ціни на деякі спеціальності і в Києво-Могилянській академії: приміром, «Філологія», «Філософія», «Історія», «Фізика» та «Хімія» тут подорожчали на 4,3-14,2%.

Що ж до інших вузів, то, наприклад, у КПІ, КНЕУ ім. В. Гетьмана, НАУ, НПУ ім. М. П. Драгоманова та «Львівської політехніки» ціни на всі спеціальності підвищили тільки на 3,5-4,6%, тобто в межах інфляції (її індекс — 4,6%).

Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути