chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві буде увічнено ім’я українського класика

14 червня 2012 о 13:14

На вул. Червоноармійській, 6 буде встановлено меморіальну дошку українському письменникові Василеві Козаченку.

Відповідне звернення Національної Спілки письменників України та родини Козаченків було підтримане на засіданні комісії Київради з питань культури та туризму, повідомляє прес-служба голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Звичайно, наша комісія підтримала ініціативу Спілки та родини письменника заради увічнення імені Козаченка в столиці. Я хотів би, щоб Київ був проникнутий українським духом, який був вихолощений радянською владою. Тому підтримую перейменування вулиць та встановлення дошок, які асоціюються з українською культурою, історією і таким чином роблять топонімічне обличчя Києва таким, яким і має бути справжнє обличчя української держави», — заявив О. Бригинець.

Депутат зазначив, що у 2013 році виповниться сто років з дня народження письменника.

Довідка

Василь Козаченко (25 березня 1913 — 2 березня 1995) — український письменник, Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Автор творів: «Ціна життя», «Серце матері», «Особиста справа Килини Улинець» та ін.

У 1973—1979 роках — 1-й секретар правління Спілки письменників України; секретар правління Спілки письменників СРСР, голова ради Спілки письменників СРСР з пригодницької і науково-фантастичної літератури.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...