chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві увічнять пам′ять відомого українського письменника

05 червня 2012 о 11:21

Бібліотеці № 133 Дарницького району присвоять ім’я відомого українського письменника Олеся Бердника. Відповідна ініціатива бібліотеки була підтримана комісією Київради з питань культури та туризму.

Про це повідомила прес-служба голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Наша комісія беззаперечно підтримала ініціативу бібліотеки. Тим більше, що в грудні цього року виповнюється 85 років від дня народження Олеся Бердника. Добре, що увічнення його пам’яті в Києві припадає саме на річницю», — зазначив О. Бригинець.

Депутат розповів, що колектив бібліотеки веде активну роботу з популяризації літературної спадщини відомого українського письменника, громадського діяча – Олеся Бердника. Працівники закладу проводять зустрічі з родиною письменника, приймають участь у Всеукраїнських Бердниківських читаннях.

Довідка: Олександр Павлович (Олесь) Бердник (25 грудня 1927 — 18 березня 2003) — український письменник-фантаст, автор понад 20 романів і повістей. Член-засновник Української Гельсінкської групи (УГГ).

Народився Олександр Павлович Бердник у с. Вавилове Херсонської області. 1930 р. родина переїхала до Києва, через два роки — до с. Кийлів Бориспільського району. У 1945—1949 рр. навчався у Київській драматичній студії при театрі ім. І.Франка. Член СПУ з1957, популярний український письменником-фантастом: до 1972 р. вийшло біля 20 його фантастичних романів і повістей. Великою популярністю користувалися також його статті й лекції з футурології.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути