chrome firefox opera safari iexplorer

Будівництво на Старонаводницькій може знищити Башту Київської фортеці

12 липня 2012 о 13:39

Територію навколо Башти № 4 Київської фортеці, яку вже передали в приватні руки, хочуть забудувати хмарочосами.

По це заявив депутат Київради (БЮТ-Батьківщина), голова комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

Депутат розповів, що до порядку денного сьогоднішньої сесії Київради внесений проект рішення щодо передачі ТОВ будівельно-Інвестиційна компанія «Київ житло-інвест» земельної ділянки для будівництва житлового будинку з підземним паркінгом, будівлями соціально-громадського призначення на вул. Старонаводницькій, 2-А

«Наша комісія не погодила зазначений проект рішення та ухвалила зняти його з розгляду на сесії Київради і направити на доопрацювання в ГУ охорони культурної спадщини, оскільки зазначена земельна ділянка розташовується в зоні регулювання забудови І категорії, в безпосередній близькості до пам’ятки архітектури національного значення – Башти № 4 Музею «Київська фортеця», — повідомив О. Бригинець.

Депутат розповів, що згідно з висновками Наукового-дослідного і проектного інституту містобудування схил, на якому збудована Башта №4, знаходиться в зсувонебезпечному стані через місце розташування пам’ятки: між схилом та дорогою. Заплановане будівництво, саме на цій ділянці значно погіршить унікальний стан пам’ятки.

Нагадаємо, 26 квітня 2012 року Київрада передала приміщення у нежитловому будинку на вулиці Старонаводницькій, 2-А «Музею історичного культурного надбання ПЛАТАР».

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути