chrome firefox opera safari iexplorer

Крим хоче вийти зі складу України

18 липня 2012 о 09:25

Кримське керівництво пропонує прирівняти в правах Конституцію Автономної республіки до Конституції Україні і наділити Верховну раду АРК правом законодавчої ініціативи. Такі пропозиції робоча група, створена головою Ради міністрів Криму Анатолієм Могильовим, планує протягом двох місяців подати на розгляд Конституційної асамблеї при президенті Януковичі. В опозиції заявляють, що реалізація подібних ініціатив буде означати «вихід Криму зі складу України», пишеКоммерсант-Україна.

Влада Криму почала активну роботу з розширення політичних та економічних повноважень автономії. Анатолій Могильов створив робочу групу з представників Ради міністрів, Верховної ради Криму і вчених. Її мета — розробити пропозиції щодо зміни Конституції Україні в частині розширення повноважень автономії. «Наша задача — винести на розгляд Конституційної асамблеї наше бачення взаємин Криму з центральними органами влади і зробити систему управління логічною і зрозумілою», — процитували кримського прем'єра в прес-службі Радміну. Могильов підкреслив, що Крим має «потужний потенціал», при якому неприпустимо залишатися дотаційним регіоном: «Нам необхідні не декларативні, а реальні повноваження. Це дозволить приймати більшість важливих для кримчан рішень не в Києві, а в самому Криму».

Робота групи, за словами депутата Верховної ради Криму Юхима Фікса, триватиме один-два місяці, після чого її пропозиції надійдуть на розгляд Конституційної асамблеї, створеної при президентові України.

Цікаво, що право законодавчої ініціативи для Верховної ради Криму було передбачено в Конституції автономії, прийнятій 6 травня 1992 року. Серед іншого цей документ визначав Крим як самостійну державу, яка перебуває з Україною в конфедеративних відносинах. У березні 1995 року президент Леонід Кучма скасував Конституцію Криму, а в 1998 році Верховна рада законом затвердила нову Конституцію АРК з куди більш скромними повноваженнями.

Голова фракції «Союз» у кримському парламенті Лев Миримський підтримує розширення прав автономії. «Якщо дати Криму законодавче право, тоді Крим сам визначиться, що йому робити», — заявив він, уточнивши, що виступає за федеративний устрій України. «На мій погляд, це стабілізувало б ситуацію в країні. Це не сепаратистські настрої, а економічно обгрунтована думка: Крим повинен сам визначати свої пріоритети, формувати і затверджувати бюджет», — підкреслив пан Миримський.

Представники опозиції зі свого боку заявляють, що ініціатива керівництва АРК за погодженням прийнятих законів України з нормами Конституції автономії «означатиме конфедеративні зв'язки Україну з Кримом». «Фактично це вихід Криму зі складу України, що нинішньою Конституцією не допускається!» — Обурився заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський («Наша Україна-Народна самооборона»). Він нагадав, що реалізація цієї ініціативи стосується зміни I розділу Конституції і вимагає проведення всеукраїнського референдуму. «Її перспективи залежатимуть від складу наступного скликання Верховної ради і позиції Віктора Януковича», — сказав Ключковський.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

27 листопада

Інші дати
Народилася Ольга Кобилянська
(1863, Румунія —1942) — українська письменниця. Авторка творів «Земля», «Царівна», «Меланхолійний вальс», «В неділю рано зілля копала» та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Чупринка (Грицько Чупринка)
(1879, с.Гоголів, Київська область - 1921) — український поет і громадський діяч. Автор збірок лірики «Огнецвіт», «Метеор», «Ураган», Сон-трава», «Білий гарт», поеми «Лицар-Сам».
«Розкішний степ... Убогі села... Це ти, мій краю чарівний? Мій рідний край такий веселий, Мій рідний край такий сумний!» (Григорій Чупринка)
Розгорнути