chrome firefox opera safari iexplorer

У Януковича не помітили сепаратизму в новій конституції Криму

19 липня 2012 о 12:00

Законодавча ініціатива Верховної Ради Криму по внесенню змін до Конституції України не може викликати сепаратизм або відділення Криму.

Таку думку висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті Андрій Єрмолаєв, передає Інтерфакс.

«Я не бачу передумов для сепаратизму, у цьому випадку, по-перше, мова йде про розвиток регіонального самоврядування, по-друге, про створення нової системи взаємин між центром і регіонами, де Крим — один з регіонів, а розвиток Криму — це великий національний проект», — сказав Єрмолаєв.

На його думку, кримські ініціативи повинні бути розглянуті на рівні українського парламенту.

«Мені здається, що ініціатива Криму — це предмет розмови не тільки кримчан і кримських депутатів, а питання національне, яке потрібно виносити на розгляд Верховної Ради України», — підсумував політолог.

Минулого тижня в Криму була створена робоча група із представників Ради міністрів, Верховної Ради автономії й профільних фахівців з метою розробки пропозицій по зміні Конституції України в частині розширення повноважень автономії.

Як відзначив голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов, це дозволить більш ефективно реалізувати наявний у регіону потужний економічний потенціал.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути