chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти пропонує дітям-інвалідам пред’являти документи, які неможливо отримати

16 липня 2012 о 13:54

Серед осіб, які мають право на позаконкурсний вступ, є категорія дітей-інвалідів. В своєму листі від 20.06.2012 №1/9-461 МОНмолодьспорту наводить перелік документів, які можуть підтвердити факт наявності певної пільги чи привілеї. Зокрема, визначено, що для підтвердження своєї пільги діти-інваліди повинні особисто пред’явити довідку МСЕК або посвідчення (пенсійне або отримувача державної соціальної допомоги).

Відповідно до положень Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» дитиною-інвалідом вважається особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем  може  призводити  до  обмеження  її  життєдіяльності, внаслідок  чого  держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист. Статус дитини-інваліда встановлюється на основі проведеної медичної експертизи, в результаті чого дитина отримує відповідний підтверджуючий документ.

За інформацією ОПОРИ, на практиці скористатися правом на позаконкурсний вступ не так легко, як здається. Так, у ст. 7 Закону «Про реабілітацію інвалідів в Україні» чітко вказано, що експертиза для дітей (осіб віком до 18 років) проводиться лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів, а для повнолітніх — медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК). Це означає, що неповнолітні вступники не можуть отримати довідку МСЕК (яку визначає лист Міністерства), оскільки проходять медичну експертизу в інших закладах.

Нагадаємо, в разі, якщо абітурієнт не в змозі пред’явити відповідну довідку чи  посвідчення (наприклад, якщо воно заходиться на стадії обміну на посвідчення нової форми, чи виробляється дублікат у разі втрати чи непридатності для користування попереднього), його позбавляють можливості реалізувати своє право.

Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути