chrome firefox opera safari iexplorer

За відмову передати ДАІшнику документи водія можуть арештувати

15 серпня 2011 о 12:21

Відмова передати в руки інспектору ДАІ документи водія може бути трактована як злісна непокора працівникам міліції.
Про це свідчить відповідь управління ДАІ Києва на запит видання «Дорожній контроль».

Як відомо, зміни до законодавства, які передбачали скасування техогляду, також передбачають скасування обов'язку водія передавати інспектору ДАІ права та реєстраційний документ на автомобіль. Згідно з законом, тепер достатньо їх тільки пред'явити.

У публікації зазначається, що стаття 126 адміністративного кодексу передбачає відповідальність за відмову водія пред'явити для перевірки документи працівнику ДАІ.

Однак у міліції вирішили трактувати непередачу документів не тільки за статтею 126 адміністративного кодексу, а й за статтею 185 — злісна непокора законному розпорядженню працівника міліції.

Санкція цієї статті передбачає накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

«Відповідь ДАІ — це настільки жахлива юридична дурість, що коментувати її грамотному юристові просто огидно. Справа в тому, що згідно Конституції громадянин не може бути притягнутий двічі до юридичної відповідальності за одне правопорушення», — йдеться у публікації.

Крім того, як зазначає видання, також на сайті Управління ДАІ МВС з'явився проект змін до правил дорожнього руху, яким пропонується зробити таку редакцію правил:
а) пред'явити, а в разі виникнення підозрі щодо підроблення, передати для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1.

«На практиці це буде так — вас зупиняють, кажуть що у вас підроблені права, ви не даєте їх у руки, вас затримують в РВВС, садять на 3-е суток, встановлюють що права справжні, вибачаються і відпускають», — йдеться у публікації.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути