chrome firefox opera safari iexplorer

Прокуратура домоглася очищення прибережної землі на Дніпропетровщині

27 липня 2012 о 15:49

Завдяки втручанню Дніпровської екологічної прокуратури майже гектар землі біля річки Дніпро очищений від шлаку, яким його засмітив металургійний комбінат у порушення земельного та екологічного законодавства України. Про це УНН повідомила заступник генерального прокурора Дніпровської екологічної прокуратури Луїза Альфредівна Яковлева.

Дніпровською екологічною прокуратурою із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області та Головного управління Держкомзему у Дніпропетровській області проведено перевірку додержання вимог земельного та екологічного законодавства під час використання земельних ділянок, які розташовані в межах прибережної захисної смуги р.Дніпро, під виробничі цілі посадовими особами ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Дзержинського».

Перевіркою, проведеною фахівцями управлінням Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Дніпропетровській області в березні 2012 року встановлено, що ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Дзержинського» всупереч вимогам ст.ст. 125, 126, 211 Земельного кодексу України самовільно зайнята й засмічена земельна ділянка площею 0,84 га шляхом насипання шлаку на землі водного фонду. Загальна сума завданої шкоди від засмічення земельної ділянки становить, згідно з розрахунком спеціалістів Держекоінспекції, 165 107 250 грн.

З метою усунення виявлених порушень Дніпровською екологічною прокуратурою 02.07.2012 генеральному директору ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Дзержинського» внесено припис з вимогою звільнити згадану вище земельну ділянку та привести її у придатний для подальшого використання стан. На виконання зазначеного припису підприємством виконано рекультивацію самовільно зайнятої земельної ділянки на підставі розробленої та затвердженої проектної документації.

05.07.2012 листом №01/469 генеральний директор ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Дзержинського» повідомив, що порушення вимог земельного та екологічного законодавства усунуто, видалення шлаку, яким була засмічена земельна ділянка, завершено.

Розділи: Довкілля

12 травня

Інші дати
12 травня відзначають:
  • День матері в Україні.
  • Всесвітній день медичних сестер.
  • Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
Розгорнути
Федір Моргун 
1924 – український державний і громадський діяч, учений-агроном, письменник і публіцист.
 
Розгорнути
Іван Марчук
1936 – український живописець, лауреат Шевченківської премії. Один із 100 геніїв світу.
Розгорнути
Варвара Адріанова-Перетц 
1888 – український і російський літературознавець, фольклорист, мовознавець, текстолог, бібліограф, педагог. Дослідниця давньоруської літератури, зокрема «Слова о полку Ігоревім» та інших пам’яток ХІ–ХVI cт.
Розгорнути
Народилася Софія Окуневська-Морачевська
(1865, с.Довжанка Тернопільська область – 1926) – перша жінка-лікар в Австро-Угорщині, українська громадська діячка.
«Від Софії пішло мені те світло, за яким я так тужила, невиразно мріла». (Ольга Кобилянська)
Розгорнути

Новини Дивитися всі