chrome firefox opera safari iexplorer

Ціни на зерно і пшеницю в Україні у 2012 році залишаться на рівні 2011 року

19 липня 2012 о 11:18

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Микола Безуглий, передає портал «Дело».

«У нас збережені перехідні запаси пшениці та жита в обсязі 868 тис. тонн. Виділено кошти на закупівлю 1 млн тонн. Таким чином, в Аграрному фонді буде накопичено майже 1,9 млн тонн зерна. Тому ніяких передумов для збільшення цін на борошно і хлібобулочні вироби соціально значущих сортів немає», — сказав Безуглий.

При цьому чиновники сповнені оптимізму і щодо збереження експортного потенціалу.

Безуглий повідомив, що ситуація на ринку дозволить Україні експортувати зернові на рівні 23-25 млн тонн.

За словами першого заступника міністра, в 2012 році урожай ранніх зернових планується на рівні 23 млн тонн без кукурудзи. Валовий збір зерна складе 45-47 млн тонн.

За даними Держстату, запаси зерна в аграрних підприємствах України (крім малих) і підприємствах, що займаються його зберіганням і переробкою, до 1 липня склали 9,8 млн тонн, що в 2,3 рази більше в порівнянні з аналогічною датою 2011 року.

Згідно з даними відомства, на зазначену дату, зокрема, запаси пшениці становили 5,4 млн тонн, ячменю — 1,2 млн тонн, кукурудзи — 2,7 млн тонн, жита — 0,1 млн тонн.

Безпосередньо в аграрних підприємствах до 1 липня запаси зерна становили 4,9 млн тонн, що в 2,2 рази більше минулорічного показника, в т.ч. пшениці — 2,4 млн тонн, ячменю — 0,9 млн тонн, кукурудзи — 1,2 млн тонн.

Підприємства, що займаються зберіганням і переробкою зерна, мали в наявності 4,9 млн тонн зерна, що в 2,3 разу більше, в т.ч. підприємства, які здійснюють зберігання зерна, — 3,4 млн тонн (в 2,7 разу більше).

Згідно з даними Держстату, запаси насіння соняшнику до 1 липня склали 1,2 млн тонн, що на 64% більше, ніж на аналогічну дату минулого року.

Безпосередньо в аграрних підприємствах зберігалося 0,3 млн тонн (на 83% більше, ніж роком раніше), а на підприємствах, що здійснюють їх переробку та зберігання, — 0,9 млн тонн (на 58% більше).

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути