chrome firefox opera safari iexplorer

У дворі музею Гончара збудували елітний ресторан. ФОТО

17 липня 2012 о 10:01

Бізнесмен і голова партії «Віче», екс-директор Мистецького арсеналу Ігор Дідковський подарував своїй дочці власний ресторан на території Києво-Печерської лаври.

Новий ресторан відкриється поруч із музеєм Івана Гончара, йдеться в програмі «Світське життя».

На запитання ведучої, чи не обійшлося чи в цій справі без адмінресурсу, Дідковський відповів: «Ніхто мені не допомагав. Я створив опікунську раду... Навіть для національного музею одержати землю – це неможливо».

На запитання, а чи можливо одержати землю під ресторан на території Лаври, бізнесмен відповів, що землі під рестораном немає.

«Ресторан є елементом музею, і закон „ Про музеї й музейну справу“, глава 13, говорить про рекреаційну зону музею... Важко запросити моїх колег – банкірів, бізнесменів. Вони не ходять у музеї чомусь. А сьогодні прийшли», — відзначив він.

Такий подарунок для дочки коштував 1 мільйон 200 тисяч гривень, додав Дідковський, відзначивши, що «це небагато».

Бізнесмен також є колекціонером, власником найбільшої колекції скіфського золота.

За його словами, вона нараховує 21 одиницю, 4 пекторалі, єдиний у світі пояс скіфської цариці, і оцінена Дойчбанком – в 18 мільярдів євро.

«Їй немає ціни», — відзначив про колекцію Дідковський.

На запитання ведучої про те, чи є все це його приватною власністю, Дідковський відзначив: «це моя приватна власність, яка є недержавною частиною Музейного фонду України».

Він додав, що купував колекцію за десятки мільйонів доларів.

28 лютого

Інші дати
Народився Памфіл Юркевич
(1826,с .Ліпляве Черкаська область – 1874) – український філософ і педагог. Автор «філософії серця» - вчення про людину як вільну, індивідуальну, конкретну й відповідальну істоту.
«…Розум править, кермує, панує, але серце породжує. Із глибини духа породжується любов». (Памфіл Юркевич)
Розгорнути
Народився Сергій Борткевич
(1887, с.Артемівка Харківсьа область – 1952) – український композитор, піаніст та педагог.
Розгорнути
Народився Степан Турчак
(1938, с.Мацьковичі, Польща -1988) - український диригент. Перший постановник творів українських композиторів, зокрема опер «Мамаї» і «Ярослав Мудрий», балетів «Камінний господар» і «Ольга».
Розгорнути

Новини Дивитися всі