chrome firefox opera safari iexplorer

Україна змінює «газову голку» Росії на кредитну петлю Китаю

14 липня 2012 о 10:29

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Держбанк розвитку Китаю у п'ятницю підписали протокол про співпрацю щодо реалізації в Україні програми заміни використання газу вугіллям.

Про це повідомляє «РБК-Україна» із посиланням на прес-службу Міненерговугілля.

Положеннями протоколу передбачається можливість відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії на загальну суму 3,656 млрд доларів із залученням китайських технологій.

За рахунок цих коштів Україні і Китай мають намір перевести об'єкти вітчизняної теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також побудувати завод з газифікації бурого і кам'яного вугілля.

«Ми починаємо практичну реалізацію домовленостей, досягнутих з керівництвом КНР під час візиту президента Віктора Януковича в КНР», — прокоментував підписання міністр енергетики Юрій Бойко.

За його словами, китайські фахівці «виконали в Україну певну роботу», і, ознайомившись з енергетичною структурою країни, визначили найбільш ефективні проекти для впровадження за допомогою китайських технологій.

У свою чергу уповноважений представник Держбанку розвитку КНР Лю Бо аннонсіровал візит в Україну керівництва банку найближчим часом.

За його словами, в ході візиту сторони продовжать діалог з приводу виділення кредитних коштів.

Як відомо, раніше Верховна рада дозволила Кабінету міністрів залучити китайський кредит на 3 млрд доларів (або на 24,3 млрд гривень) для аграрного сектора.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути