chrome firefox opera safari iexplorer

Юна українка виборола третє місце на “Олімпіаді геніїв” у США

17 липня 2012 о 09:46

Учениця 10 класу хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею Христина Ганзюк посіла третє місце на Міжнародному конкурсі “Олімпіада геніїв”, що відбувся у місті Освего, штат Нью-Йорк (США) з 24 до 30 червня цього року.

Про це кореспондента УНІАН повідомили у прес-службі Хмельницької міської ради.

Зі своєю роботою “Роль природних мінеральних сорбентів у процесах очистки води та в повсякденному використанні” Х.Ганзюк здобула бронзу серед майже 700 учасників з Америки та Європи. Матеріали для досліджень дівчина брала на Ташківському родовищі у Славутському районі Хмельницької області. Унікальність її роботи полягає у використання природних мінералів. Дівчина розробила на їх основі сорбенти для очищення води, нафтопродуктів та виготовила мило, скраби, пасти. Цю готову продукцію Х.Ганзюк представила на міжнародному конкурсі. Вона була єдиною учасницею з України.

Право на участь у цьому престижному міжнародному конкурсі хмельничанка отримала як дипломант ІІ ступеня всеукраїнського конкурсу “Intel-Еко Україна-2012” — національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2012 (International Science and Engineering Fair).

Розділи: Суспільство

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі