chrome firefox opera safari iexplorer

Аби врятуватися від спеки, фахівці радять пити воду з лимоном і їсти побільше кислого

03 серпня 2012 о 10:31

Як і обіцяли синоптики, початок серпня видався спекотним. І найближчим часом похолодання чекати не варто. «До кінця поточного тижня температура підвіщуватиметься щодня. Особливо спекотно буде 5—7 серпня. Сильна спека пошириться всією територією України, без винятку. Навіть у західних і північних регіонах стовпчики термометрів показуватимуть 35—37 градусів вище позначки плюс цілодобово.

На решті території температура триматиметься вище 35—39 градусів. У східних і південних областях буде і того гірше — понад 40—42 градуси тепла. Можливі дощі лише на півдні, сході та у Криму, але вони будуть зовсім короткочасні і поодинокі», — розповідає «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

Медики наголошують: таке аномальне для нашого клімату підвищення температури шкідливо впливає на здоров’я кожного. Коли будь–який організм проходить таку адаптацію, це не лише погіршує загальне самопочуття, а й відображається на процесі згущення крові. Як стверджують лікарі, скільки б людина не пила, у таку спеку їй все одно не поповнити втрачених запасів. Через нестачу рідини та повільне згущення крові уповільнюються усі процеси: продукти розпаду повільно виводяться з організму, кисень не потрапляє на належному рівні.

До того ж підвищене потовиділення виводить з організму натрій, що погіршує живлення клітин. Тому люди і починають відчувати підвищену втому, постійну сонливість, депресії, нервова система загальмовується.

Щоб послабити негативний вплив високої температури, треба правильно харчуватися і слідкувати за своїм самопочуттям. «У таку погоду варто мінімізувати вживання кави, гарячих напоїв. Найкраще вгамує спрагу звичайна вода без газу з великою кількістю лимону, оскільки вона підтримує кислотний баланс організму. Взагалі у спекотну літню пору найкраще їсти кислі продукти, вживати кисло–молочні вироби. Воду теж треба пити розумно: більш ніж 3 літри на день уже погано впливають на процеси метаболізму, оскільки повністю заповнюють простір між клітинами. Дуже корисною є окрошка. Аби вберегтися від погіршеного самопочуття, слід регулярно зволожувати тіло, обличчя, руки, приймати душ якомога частіше упродовж дня», — радить викладач природничих дисциплін комунального вищого навчального закладу «Олександрійський педагогічний коледж імені В. Сухомлинського» Галина Столяр.

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути