chrome firefox opera safari iexplorer

Крим не збирається надавати українській мові статус регіональної

15 серпня 2012 о 09:14

Про це заявив в коментарі агентству УНІАН депутат Верховної Ради Криму, відповідальний секретар Центру законодавчих ініціатив ВС Криму Єфим Фікс.

«Це — крики божевільних! Українська мова, згідно з Конституцією і законом, є державною мовою. Як вона може бути регіональною? Це якась чергова провокація людей, які не розуміють, що творять», — сказав Є.Фікс.

Депутат заявив також, що в Криму протягом 7 років працює програма підтримки розвитку української мови, яка фінансується з бюджету республіки. «Президент поставив завдання про підготовку загальнодержавної програми, а ми, в автономній республіці, навіть працюємо з випередженням у цьому питанні», — додав співбесідник агентства.

*** Як повідомляв УНІАН, 14 серпня представники 8 громадських організацій звернулися до спікера кримського парламенту і прем'єр-міністра автономії з проханням надати українській мові статус регіональної у республіці разом з російською і кримськотатарською як мові національної меншини в регіоні. «Автономна Республіка Крим – адміністративна одиниця, де етнічні українці перебувають у меншині.

Маючи статус „меншини у меншині“, етнічне українське населення перебуває під захистом чинного вітчизняного і міжнародного законодавства про права національних меншин.

За офіційними даними, українці в Криму становлять понад 24% всього населення автономної республіки, а громадяни, які визнали українську мову рідною, – більш як 10%. У зв'язку з вищевикладеним, просимо оголосити українську мову нарівні з російською і кримськотатарською регіональною мовою в АР Крим», — сказано у зверненні активістів. Згідно із Законом ”Про засади державної мовної політики”, який набрав чинності 10 серпня, статус регіонального можуть одержати мовні групи, які становлять не менш як 10% населення в регіоні.

За словами кримського прем'єр-міністра Анатолія Могильова, регіональними в АРК можуть стати російська і кримськотатарська мови — тільки ці регіональні мовні групи налічують на півострові не менш як 10% населення.

Розділи: Суспільство

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути