chrome firefox opera safari iexplorer

На День незалежності у Києві відкриють музей шістдесятництва

08 серпня 2012 о 10:23

У травні в прес-службі КМДА повідомляли, що відкриття музею шістдесятництва в приміщенні на вул. Гончара, 33 стане подарунком городянам до Дня Києва. Тепер в міськадміністрації обіцяють, що «музей  шістдесятництва представить киянам свою експозицію вже до Дня незалежності України».

Експозиція буде містити тисячі експонатів, починаючи від рукописів, старих фотографій і закінчуючи особистими речами шістдесятників. На виставці будуть представлені матеріали, що належать або пов'язані з Іваном Драчем, Василем Стусом, Іваном та Надією Світличними, Миколою Вінграновським, В'ячеславом Чорноволом, Дмитром Павличком та ін. Головна ідея виставки — екскурс в історію, пов'язану з боротьбою за національне відродження, феноменом самвидаву, репресіями, яким піддавалися поети і письменники шістдесятники, відродженням народних традицій.

Ідея створення музею належить громадській організації Музей шістдесятництва. Основою колекції музею є близько 20 тис. експонатів, зібраних організацією. Музей історії Києва, у приміщенні якого і облаштують музей, отримав дозвіл влади на відкриття філії ще в 2006 році, проте тоді ідею не реалізували. Тим не менш, організація продовжувала збирати матеріали для створення музею.

Період шістдесятництва охоплює порівняно невеликий відрізок часу — 60-і роки минулого століття. Як субкультура радянської інтелігенції, шістдесятники представляють переважно покоління, яке народилося приблизно між 1925-м і 1945-м роками. На формування їхніх поглядів вплинули роки сталінізму, Велика Вітчизняна війна і час хрущовської відлиги.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути