chrome firefox opera safari iexplorer

У Молдові закривають українські школи, українці протестують

25 серпня 2012 о 13:08

Українці, які проживають в Молдові, побоюються, що залишаться без шкіл, в яких зможуть вивчати рідну мову. За їхніми словами, кількість навчальних закладів з викладанням українською мовою неухильно скорочується.

На сьогоднішній день, в Молдові залишилося всього 50 таких шкіл. Представники міносвіти визнають, що і вони знаходяться в процесі оптимізації, але запевняють, що працюють над вирішенням проблеми. Про це повідомив молдавський телеканал, передає УНН.

«Ми дуже занепокоєні тим, що з кожним роком в країні залишається все менше українських шкіл», — вважає подружжя Кожухар — українців, що проживають у Молдові з дитячих років. Вони працюють в Академії наук і є авторами книг для українських школярів.

Представники міністерства освіти стверджують, що місцеві управління освіти мають право вирішувати, які школи оптимізувати.

«Ці побоювання виправдані, але це не означає, що ми не шукаємо рішення. Ми повинні обговорювати кожен випадок окремо, а не проблему в цілому», — сказав глава управління доуніверситетської освіти Валентин Крудо.

За даними офіційної статистики, в Молдові проживають більше 400 тисяч українців.

Розділи: Новини освіти

24 серпня

Інші дати
День незалежності України
«…продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення…, Верховна Рада Українcької Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України. Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України» (З Акту проголошення незалежності України).
Розгорнути
Народився Василь Щурат
(1871, с. Веслобоки Львівської обл. - 1948) - український літературознавець, фольклорист, поет, перекладач, академік. Автор збірок "Мої листи", "На трембіті", "Історичні пісні" та ін. Переклав оди Горація, "Слово о полку Ігоревім", "Пісню про Роланда" та ін.
Розгорнути
Народився Фотій Красицький
(1873, с. Зелена Діброва, Черкаська область – 1944)український художник, учень І.Рєпіна. Автор картини «Гість із Запоріжжя».
Розгорнути
Народився Віктор Глушков
(1923, Росія – 1982) – математик, кібернетик, видатний учений, один з піонерів вітчизняної кібернетики. Під його керівництвом була розроблена перша персональна електронно-обчислювальна машина  «МИР-1».
Розгорнути

Новини Дивитися всі