chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні без лікування можуть залишитися понад 20 тисяч ВІЛ-інфікованих

02 серпня 2012 о 09:15

В Україні без лікування можуть залишитися понад 20 тисяч ВІЛ-інфікованих. За даними Всеукраїнської організації людей, які живуть із ВІЛ, Мінохорони здоров'я збирається закупити ліки на 36 мільйонів дорожче, ніж їх купує сама організація, йдеться в сюжеті ТСН.

«Буде чи не буде препарат – від цього залежить моє життя», — каже Дмитро, приречений щодня приймати ліки. Завдяки цим пігулкам він живе вже 5,5 років, хоча до початку терапії на пацієнтові лікарі поставили було хрест. «За умовами глобального фонду, ті пацієнти, котрі отримують антиретровірусну терапію, з 1 серпня повинні перейти на лікування коштом держави», — пояснила заввідділеня ВІЛ-інфекції Інституту епідеміології Лариса Гетьман. До лікарні вже мали бути поставлені препарати для терапії. Але тендери на їх придбання МОЗ провело лише два тижні тому. За даними офіційного сайту відомства, угоди з постачальниками мають підписати ще за тиждень-два. Утім, більше здивували не строки, а ціни. За деякі препарати МОЗ вирішив сплатити не просто дорожче, а втридорога.

Гроші платників податків використовуються не за призначенням, певен голова всеукраїнської організації людей, які живуть з ВІЛ Дмитро Шерембей «Хтось собі положить до кишені 36 мільйонів гривень», — вважає він. Саме таку різницю в цінах на препарати для ВІЛ-інфікованих вирахували в організації, зіставивши документи Мінохорони здоров'я з власними відомостями про закупівлю препаратів. «Внаслідок цього підвищення ціни приблизно 20 тисяч пацієнтів не отримають препаратів. І через це за півроку близько 10 тисяч помруть», — прогнозує Шемберей. У МОЗ різницю в цифрах прокоментували досить непевно.

«Це зовсім інші процедури. Справа в тому, що те, що стосується торгів, які проводять громадські організації, вони проводяться... ідуть спеціальні ціни якраз для громадських організацій», — відзначила заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моісеєнко. Хворих на ВІЛ такі пояснення не вдовольняють. «Специфіка цієї закупки полягає в тому, що коли люди не одержують пігулок – вони помирають. Це не зеленка, не бинт, не машина в міністерство. Можна сказати, це певне легальне вбивство», — пояснює Шемберей.

Чиновники обіцяють надати всі пояснення ближчої п'ятниці. На 3 серпня запланована тристороння зустріч із постачальниками ліків.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути