chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні почнуть виготовлять ліки для ВІЛ-інфікованих

13 лютого 2013 о 10:51

У цьому році в Україні розпочнеться процес виробництва вітчизняних ліків для терапії ВІЛ-інфікованих. Про це УНН сказала голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, іншим соціально небезпечним захворюванням та з питань контролю за забезпеченням лікарськими засобами і медичними виробами, які закуповуються за державні кошти Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Тетяна Донець.

Т.Донець зазначила, що Україні потрібне власне виробництво ліків від масових хвороб, тоді як препарати від «одиничних» захворювань можна просто імпортувати.

«Щодо власного виробництва ліків, тут варто окремо обговорювати кожну позицію. Зрозуміло, що Україна не виробляє всі медичні препарати, як і інші країни світу. І власне, чи є така потреба? Деякі хвороби зустрічаються в одиничних випадках, тож організувати локальне виробництво не має сенсу. В цьому році в Україні стартує виробництво медикаментів для терапії ВІЛ-інфікованих, тоді як виробництво ліків від гепатиту С поки що на стадії ведення переговорів», — розповіла Т.Донець.

Нагадаємо, за даними експертів ліки українського виробництва у середньому уп’ятеро дешевші за імпортні.

«Однією із переваг українських медикаментів є те, що вони в середньому уп’ятеро дешевші за імпортні. При тому, що якість наших ліків контролюється відповідно до світових стандартів», — сказала генеральний директор Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Людмила Безпалько.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути