chrome firefox opera safari iexplorer

21 рік тому жовто-блакитний прапор став офіційним символом України

18 вересня 2012 о 10:13

Нагадаємо, 24 липня 1990 Президія Київської міської Ради народних депутатів ухвалила підняти жовто-блакитний прапор поруч із червоно-блакитним державним прапором Української РСР перед будинком міськради на Хрещатику. А 24 серпня 1991 року була проголошена незалежність України, підтверджена на референдумі 1 грудня 1991 року. І 4 вересня жовто-блакитний прапор вперше був піднятий над будинком Верховної Ради України поруч із державним прапором Української РСР.

18 вересня 1991 жовто-блакитне полотнище було узаконено в якості офіційного прапора України постановою Президії Верховної Ради «Про прапор України», де йшлося: «До прийняття Конституції України дозволити в протокольних заходах використовувати жовто-блакитний прапор». При цьому, цим актом не було встановлено співвідношення сторін прапора, хоча фактично використовувалася пропорція 1:2.

Розділи: Суспільство

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...