chrome firefox opera safari iexplorer

Джипери сплюндрували одну з найкращих балок Миколаївщини

04 вересня 2012 о 17:36

1-2 вересня поблизу м. Миколаїв повздовж Капустяної балки відбувся 4-й етап ралі «Кубок лиманів». У гонці взяло участь 50 екіпажів. Окрім того, на заході були присутні близько двохсот осіб – тих, хто обслуговував захід, і глядачів.

Спеціально для цього ралі через всю балку прокладено нову дорогу, проведення тут наступних перегонів планується у травні, повідомляє прес-служба Національного екологічного центру України.

За словами екологів, найбільш збереженою частиною Капустяної балки є її середня частина площею близько 800 га, яка розміщена на землях Тернівського воєнного полігону. На цій території мешкають декілька десятків видів рослин і тварин, що занесені до охоронних списків різних рівнів. Миколаївські екологічні організації неодноразово піднімали питання про надання цій території природно-заповідного статусу. Крім цього, балка є єдиним місцем для випасання худоби місцевими жителями.

Під час ралі та по його завершенню екологи обстежили місцевість. Вже перше візуальне обстеження території показало, що перегони завдали великої шкоди для природи Капустяної балки. Ралі призвело до значних ерозійних процесів в балці.

Активісти громадської кампанії «Збережемо українські степи!» звернулись до Міністерства екології та природних ресурсів України з проханням не допустити повторення автоперегонів на природних степових ділянках, зобов’язати державне управління екології та природних ресурсів в Миколаївській області включити територію Капустяної балки до регіональної екологічної мережі та надати їй заповідний статус у відповідності до підготованого наукового обґрунтування.

Також учасники громадської кампанії звернулися з інформаційним запитом до державного управління екології та природних ресурсів в Миколаївській області щодо проведення державної екологічної експертизи побудови дороги через територію Капустяної балки, та до природоохоронної прокуратури з проханням перевірити законність проведення ралі на цій території.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

16 листопада

Інші дати
День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.
Розгорнути
Народився Богдан Кістяківський
(1868, м. Київ – 1920) – український правознавець, філософ права, соціолог. Редагував твори М. Драгоманова, написавши до них вступну розвідку. Наукові праці присвячені теорії права та соціології («Соціальні теорії науки і право»).
Розгорнути
Народився Михайло Паращук
(1878, с. Варваринці Тернопільської обл. - 1963) скульптор. Автор пам'ятника А. Міцкевичу у Львові та на могилі М. Драгоманова в Софії, скульптур для військової академії, Народної бібліотеки, Софійського університету, Музичного театру в столиці Болгарії.
Розгорнути
Народився Ігор Турчин
(1936, с.Софіївка, Одеська область - 1993) — гандбольний тренер. Створив команду «Спартак» (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті І.Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
Розгорнути