chrome firefox opera safari iexplorer

Хороший сон допомагає скинути зайву вагу

18 вересня 2012 о 10:06

Якісний сон є важливою частиною програм зі зниження ваги і повинен враховуватися при складанні плану дієти і збільшення фізичного навантаження.

Канадські вчені отримали достовірні дані про те, що неякісний сон сприяє набору зайвої ваги. Нестача відпочинку стимулює споживання більшої кількості їжі, а також призводить до зростання гормонів, що регулюють апетит.

"Вирішення проблеми зайвої ваги — це не просто «їжте менше, рухайтеся і спіть більше», — вважають доктор Жан-Філіп Шапуї (Jean-Phillippe Chaput) з дитячого госпіталю при дослідному інституті Східного Онтаріо в Оттаві і доктор Ангело Трембле (Angelo Tremblay) з університету Лаваля у Квебеку.

Вони впевнені, що хороший сон повинен стати частиною нового способу життя, хоча традиційно лікарі фокусуються тільки на дієті і фізичній активності.

Дослідники виявили, що тривалість і якість сну впливають на втрату жирової маси в людей, які беруть участь в програмах зі зниження ваги.

Вчені наводять дані останнього дослідження, проведеного серед дорослих людей у Канаді, які страждають від зайвої ваги. Учасники були розподілені по групах за принципом тривалості сну: 5,5 години або 8,5 години щодня протягом двох тижнів.

Одночасно всі учасники були обмежені в добовому споживанні їжі на 680 кілокалорій. У порівнянні з тими учасниками, які спали 8,5 години на добу, ті, хто відпочивав лише 5,5 години, втратили на 55% менше жирової тканини і на 60% більше безжирової маси тіла. Вони також мали менш позитивні зміни в рівнях метаболічних гормонів.

Незважаючи на втрату близько трьох кілограмів ваги протягом лікування в кожній групі, загальна втрата в енергоспоживанні була вдвічі вищою (1039 кілокалорій) серед тих, хто спав 8,5 години вночі в порівнянні з тими, хто спав лише 5,5 години ( 537 кілокалорій). Це означає, що нестача сну змушує організм консервувати корисний з точки зору енергії жир.

Крім того, люди, які недосипали, страждали від почуття голоду через високі рівні гормону грелін. Цей гормон здатний затримувати згоряння жирів, а відчуття голоду сприяє порушенню дієти, чим може пояснюватися неуспіх багатьох програм зі схуднення.

У результаті проведеного дослідження Канадська мережа  боротьби з ожирінням і зайвою вагою включила адекватний сон в нову пам'ятку для терапевтів, які працюють з такими пацієнтами.

Раніше вчені заявили, що схуднення може допомогти в позбавленні від хропіння і затримок дихання уві сні.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути